"Metruk binaların yıkımına devam ediliyor"

İlçemizde metruk kalmış ve uygunsuz kullanıma maruz kalan eski binalar yasal süreçleri tamamlanarak, yıkılıp enkaz ve arsa temizliği yapılarak kaldırılıyor.

265

Bulancak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 3194 sayılı İmar kanununun 39. Maddesine dayanılarak ve Başkanlık oluruyla yıkım kararları alınan metruk yapıların yıkım işlemleri sürdürülüyor. Yıkılan binaların enkazları da kaldırılarak arsa temizlikleri de yine Belediye tarafından yapılmaktadır. Son olarak geçtiğimiz hafta İhsaniye Mahallesi Şube Sokak’ta bir bina ve bugün yine İhsaniye Mahallesi Lale Sokakta 3 metruk bina yasal süreçleri tamamlanarak yıkımı ve enkaz temizliği gerçekleştirildi.

Yıkım çalışmalarını yerinde izleyen Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ilçemizde metruk kalmış ve uygunsuz kullanıma müsait 40'a yakın  eski binayı yasal süreçlerini tamamlayarak yıktık ve arsa temizliklerini yaptık. Bu binaların yıkılması çevre/mahalle güvenliği ve huzuru için büyük önem arz ederken, virane görüntülerini de ortadan kaldırmış oluyoruz. Her alanda ve anlamda hizmet eden Belediyecilik anlayışıyla çalışmaya ve üretmeye devam ederken, ilçemizin de her anlamda kalkınması, güzelleşmesi ve yeniden dönüşümü için çalışmalarımızı sürdürüyoruz diye konuştu.Giriş: 11 Ocak 2023 | Güncelleme: 11 Ocak 2023 | Okunma: 265


Kaynak: Bulancak Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.