"Alt Geçit Fotoğraf Galerisi Yeniden Düzenlendi"

Bulancak Merkez İskele Kavşağında bulunan ve Bulancak Belediyesi tarafından eski Bulancak evleri tarzında dekore edilerek fotoğraf galerisi olarak değerlendirilen altgeçit yeniden düzenlendi.

415

Bulancak Kültürü siyah-beyaz eski Bulancak fotoğrafları galerisi olarak yeniden düzenlenen altgeçitte bulunan siyah-beyaz eski Bulancak fotoğrafları yenilenerek, fotoğrafların tarihi bilgilerine de yer verildi. Bulancak tarihine görsel bir yolculuk imkânı sunan yeni düzenlemede büyük boyutlu güncel ve renkli Bulancak fotoğraflarına da yer verilirken, yüze yakın eski ve yeni Bulancak fotoğraflarının yer aldığı galeri vatandaşların büyük ilgi ve beğenisini kazandı. Belediye Başkanı Recep Yakar’da galeriyi gezerek fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

Kültürel değerlerimize sahip çıkıyoruz

Bulancak’ta kültürel değerlere önem verdiklerini belirten Başkan Yakar, Bulancak Kültürü siyah-beyaz eski Bulancak fotoğrafları galerisi yeni haliyle görsel olarak çok daha güzel bir hale gelirken, fotoğrafların tarihi bilgilerine de yer verilmiş olması büyük bir eksikliği doldurmuş ve Bulancak'ın geçmişi hakkında güzel bilgilere ulaşmamıza vesile olmuştur. Hayırlı olsun. Yine Kültürel anlamda ilçemize mal olmuş isimlere sahip çıkıyor ve yaşatıyoruz. Oy Bulancak Türküsü'nün derleyecisi Bağlama üstadı merhum Kadir Üstündağ'ın kabrini yaptırdık ve hayat hikayesini üzerine yazdık. Eski Cami yanında bulunan Kurdoğlu Hacı Hafız Mustafa Zeki Efendi Meydanını da yeniden düzenleyerek yakışır bir hale getiriyoruz. Kültürel değerlerimize sahip çıkmaya ve ortaya koymaya devam edeceğiz dedi.Giriş: 24 Haziran 2021 | Güncelleme: 24 Haziran 2021 | Okunma: 415


Kaynak: Bulancak Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.