Rüyada Ziyaret Görmek Ne Anlama Gelir?

884

Rüyada ziyaret görmek mutluluğun habercisidir. Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir. İstemediğiniz bir ziyaret ise, sevmediğiniz insanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir. 
Varlık sebebimiz, Peygamberimiz Hazret i Muhammed i (s.a.v.) ziyaret ettiğini görmek salih amel işlemeye, Allah c.c. sevgisine, şan ve şerefe, Efendimizin şefaatine, din büyüklerine, mürşid olan zatlara uymaya, ehl i beyti ve onları sevenleri sevmeye; Mübarek yerleri ziyaret hayır ve bereket meydana gelmesine; Dostları ziyaret etmek sevgi ve sadakate, vefa ve hayırlı fıtrat üzere olmaya, Akrabayı rizaret etmek uzun ömre ve rızık bolluğuna delalet eder.
Mutluluğun habercisidir. Ziyaret rahatsızlık verdiyse pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir. Etrafınızda kötü ve ikiyüzlü insanların sayısı artabilir. 
Rüyada baba, anne ve akrabayı ziyaret etmek uzun ömre ve maddi zenginliğe, dinde kurtuluşa, dünya ve ahiret mutluluğuna işaretle delalet etmektedir.
Rüyada Peygamberimizi ziyaret, salih amellerle korkudan emin olmaya ve halkin büyüklerine yaklasmaya, sanin yücelmesine, alim ve büyük kimselere muhabbet etmeye isarettir. Peygamberimizi görmek, bazen de hidayet ilim ve olgunluga isarettir.
Rüyada Beytü i Mukaddesi ziyaret, berekete, illmlere, sirlara muttali olmaya isarettir. Hz. ibrahim (A.S.) i ziyaret, ana babaya itaat ve onlara iyilige, söz ve isle kendini onlara sevdirmeye isarettir. 
Bazen de bu rüya, ilim talebinde çalismaya, hayirli ve itaatkar kimselere sevgi bagiamaya, dünya ve ahiret hayrindan arzu ettigi seye erismeye isarettir.