"Bulancak Organik Pazarı Yeni Yerinde"

Bir süredir Salı Pazarı yanı, İtfaiye karşısında bulunan dükkanlarda yer alan yerel köy ürünlerinin satıldığı Organik Pazar, Otogar alanına yapılan yeni yerine taşındı.

146

18 adet dükkandan oluşan ve ahşap yapı olarak tasarlanan Organik Pazar Dükkanları ihale yöntemi ile hak sahiplerine teslim edildi. 22 Haziran Çarşamba günü itibarı ile dükkanlara yerleşen hak sahipleri kendi yetiştirdikleri organik ürünlerini satmaya başladılar. Yeni dükkanlardan oldukça memnun kaldıklarını ifade eden dükkan sahipleri daha düzenli ve ulaşılır bir yeri bizlere kazandırdığı için Belediye Başkanı Recep Yakar'a teşekkür ederiz dediler.

Belediye Başkanı Recep Yakar ise, Köylü kadınlarımızın organik olarak kendi elleriyle yetiştirdikleri ve taze olarak ilk elden tüketiciyle buluşturdukları ürünlerini daha sağlıklı bir ortamda satabilmeleri için söz verdiğimiz Organik Pazarımızı hayata geçirmiş olduk. Sebzenin, köy yumurtasının, süt, yoğurt ve tereyağı gibi birçok ürünün en tazesini ve doğalını bulabileceğiniz Organik Pazarımız hayırlı olsun dedi.Giriş: 23 June 2022 | Güncelleme: 24 June 2022 | Okunma: 146


Kaynak: Bulancak Belediyesi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.