"Eğitim, insan hayatında zorlu, uzun ve gerekli bir süreçtir"

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, eğitim öğretim yılının sona ermesiyle ilgili yayınladığı mesajında, 2021 - 2022 eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamlayarak güzel bir tatili hak eden tüm öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor, tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize mutlu ve huzurlu bir yaz tatili diliyorum dedi.

277

Başkan Yakar açıklamasının devamında, Eğitim, insan hayatında zorlu, uzun ve gerekli bir süreçtir. Toplumsal konumumuzu, hayat koşullarımızı ve tercihlerimizi belirleyerek geleceğimizi şekillendiren yaşanması ve başarılması gereken bir süreçtir. Bu anlamda doğduğumuz andan itibaren bu süreci yaşamaya devam ederiz. Eğitim sadece okulla da sınırlı değildir. İlk eğitim ailede başlar ve hayatımızın her aşamasında devam eder. Ancak eğitimin belli bir disiplin içinde verildiği okul süreci çok önemli ve belirleyicidir. Bir eğitim öğretim dönemini daha geride bıraktığımız bugün kimi öğrencilerimiz bir üst sınıfa yükselirken kimi öğrencilerimizde mezuniyet sevinciyle bir üst seviyeye ulaşmanın mutluluğu ile yaz tatiline girmenin de sevincini yaşıyorlar.

BAŞARI SİZDEN ÇAY TOST BİZDEN PROJESİ GİBİ PROJELERLE ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDA OLDUK

Bizlerde ilköğretimden yükseköğretime kadar eğitim hayatlarının her aşamasındaki öğrencilerimizin yanında olmanın gayret ve çabası içinde destek olmaya çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize, gerek orta öğretim gerekse yükseköğretim seviyesinde her iki dönemde de maddi desteklerde bulunurken, yıl boyunca kırtasiye ve giyim desteklerimizi sürdürdük. Sosyal ve faaliyetlerinde malzeme ve araç desteği vererek yalnız olmadıklarını hissettirdik. Her ay Başarı sizden Çay-Tost bizden v.b. projelerle gönüllerini aldık. Yaz tatili boyunca da Yaz Spor Okulları, Konserler ve çeşitli etkinliklerle yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakan öğrencilerimize iyi tatiller dileklerimizi iletirken, bu Pazar Üniversite sınavına girecek tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum diye konuştu.Giriş: 17 Haziran 2022 | Güncelleme: 17 Haziran 2022 | Okunma: 277


Kaynak: Bulancak Belediyesi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.