"BULASKİ Müdürlüğü'nden Önemli Uyarı Ve Açıklama"

Bulancak Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (BULASKİ) Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Bilindiği gibi belediyemiz su abonelikleri, Sürekli Sayaç ile aylık faturalandırılmakta veya Kartlı Sayaçlar üzerinden kontör yüklenerek kullandırılmaktadır.

227

Ancak son aylarda özellikle Kartlı Sayaçlarda meydana gelen ve sürekli tekrarlanan arızalar sebebi ile hem Belediyemiz hem abonelerimiz mağduriyet yaşamaktadır.

SAYAÇ ARIZALARINI MUTLAKA İHBAR EDİN

Bir taraftan arızaya düşen Kartlı sayaçların arıza ihbarlarına 7/24 müdahale edilerek giderilirken, diğer taraftan önemli ölçüde arızanın bildirilmediği tespit edilmiştir. Doğal olarak bildirilmeyen arızalar giderilememektedir. Bazı durumlarda Kartlı sayaçlar arızaya düşmesine rağmen su vermeye devam etmekte ve kullanılan suyu da yükleme yapılmamasına rağmen hesaplamaya devam etmektedir. Yani hesabınızda kontör olmamasına rağmen kullandığınız su EKSİ BAKİYE olarak sayaç tarafından yazılmaktadır. Bilinçli ya da bilinçsiz olarak Kartlı sayacın arıza bildirimi yapılmaksızın kullanıma devam edilmesi ilerleyen süreçte yüklü faturalarla karşı karşıya gelinmesine ya da kesinti sebebiyle aboneliğinizin dondurulmasına sebep olabilir.

Vatandaşlarımızın böyle bir durumla karşı karşıya kalmaması ve mağduriyet yaşamaması için Kartlı Sayaç arızalarını en kısa zamanda ve mutlaka 153 Beyaz Masa hattımıza bildirmeleri önemle duyurulur.Giriş: 20 Haziran 2022 | Güncelleme: 20 Haziran 2022 | Okunma: 227


Kaynak: Bulancak Belediyesi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.