"Başkanı Recep Yakar'dan 19 Mayıs Mesajı"

Büyük, güçlü ve tam bağımsız Türkiye Gençlerin eseri olacaktır.

103

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, Türk gençliği ve yüce Türk Milleti, tıpkı 104 yıl önce olduğu gibi bugünde aynı heyecan ve duruşla istiklallerine ve istikballerine sahip çıkarak, büyük, güçlü ve tam bağımsız Türkiye’yi inşa yolunda yürüyüşüne emin adımlarla devam edecektir. dedi. 

Başkan Yakar, 19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme boyun eğmeyen milletimizin var oluş mücadelesinin ilk adımıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan Anadolu'ya ayak basarak, Milli mücadelenin meşalesini yakmış ve Cumhuriyete giden yolu aydınlatmışlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu tarihi günü önemine binaen de Türk gençliğine bayram günü olarak armağan etmiştir.

Bugün, Milli Mücadeleyi de başlatan sürecin 104. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek vatan sathına yayılmış, Misak-ı Milli'nin ilanıyla girilen yol, Ankara'da Büyük Millet Meclisi'nin açılışıyla yeni bir safhaya ulaşmıştır.

19 Mayıs 1919'un ruhuyla yoluna devam eden Türk gençliği ve yüce Türk Milleti, tıpkı 104 yıl önce olduğu gibi bugün de, aynı heyecan ve duruşla istiklallerine ve istikballerine sahip çıkarak, büyük, güçlü ve tam bağımsız Türkiye'yi inşa yolunda yürüyüşüne emin adımlarla devam edecektir.

Bu düşüncelerle milletimizin, özellikle de gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğruna tereddüt etmeden kanlarını, canlarını feda eden tüm kahramanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle yâd ediyorum dedi.Giriş: 18 Mayıs 2023 | Güncelleme: 18 Mayıs 2023 | Okunma: 103


Kaynak: Bulancak Belediyesi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.