Rüyada Zümrüt Kolye, Küpe, Yüzük Görmek Ne Anlama Gelir?

1331

Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada zümrüt görmek alın terinizle kazandığınız para olarak yorumlanır. Bir ziynet eşyasına takılıysa, yuva kurmak demektir. Rüyada zümrüt helal mala, iyilik ve başarı kazanmaya işarettir. Kirmani'ye göre, rüyada zümrüt din, mezhep ve güzellik ile yorumlanır. 
1- Rüyada Zümrüt Görmenin Anlamı ve Yorumu
Bir ziynet eşyasına takılıysa, evlilik anlamına gelir. Rüyada zümrüt görmek, mala, evlada, ihvan kardeşe ve rızka delalettir. Kişinin rüyada zümrüt görmesi, şehadete, cennet köşklerine girmeyi gerektiren güzel amel ve hareketlerde bulunmaktır. Rüyada zümrüt alın terinizle kazandığınız paraya yorumlanır.
2- Rüyada Zümrüt Kolye Görmek
Zümrüt kolye bekâr kadın için kocaya, erkek için kadına, zümrüt kolye takmak mülke, çocuğa kavuşmaya ve emanete alamettir. Zümrüt Kolye yahut gerdanlık görmek kadın için sevinç ve bezeğe, erkek için eşinden göreceği sevgiye alamettir. Hamile kadın için zümrüt kolye erkek çocuğuna delalet eder. 
3- Rüyada Zümrüt Küpe Görmek
Rüyanda hanımının kulağında zümrüt taşlı küpe görmek, ticarete delalet eder. Rüyasında kulaklarında zümrüt yahut incili küpe gören kimse, dünya bezeklerinden güzellik ve mala ve güzel bir sesle Kur'an okumaya delalet eder. Kulağında birçok zümrüt küpe görmek şeref ve itibarla birlikte ilme tabir edilir.
4- Zümrüt Bileklik yahut Bilezik Takmak
Rüyada zümrüt bileklik, bilezik taktığını gören kadın, çocuk sahibi olur. Zümrüt bilezik takan kadının eşi ona sadık olur. Rüyasında güzel, süslü bilezik takan kadının çok güzel çocuğu olur. İri taneli ve sağlam zümrüt bileziğine sahip olduğunu gören, dinine bağlı olur. Helal maldan faydalanır.
5- Rüyada Zümrüt Taşlı Yüzük Görmek
Zümrüt taşlı yüzük, bekârlar için herkesçe beğenilen, ünlü ve zengin birisiyle evliliktir. Evliler için çoluk, çocukla gelecek kısmettir. Zümrüt yüzük takmak erkek için mülk ve saltanata, kadınlar içinse süs ve güzelliğe, sevgi ve itibara yorumlanır. Zümrüt, beklenilmeyen yerden gelen paradır. 
6- Zümrüt Bulmak
Şehadet mertebesine ve bu makamı hak ettirecek amelleri işlemeye, Zümrüt'e rast gelmek yüce kardeşlere, ahlaklı evlada, faydalı ilim yahut helal mala delalettir. Rüyada zümrütte rastlamak yahut sahip olmak, değerli kardeşlere, ahlâkı güzel evlada, faydalı ilme, temiz ve helâl mala delâlet eder.
7- Rüyasında Zümrüt Kırılması, Çatlaması, Keybetmek
Rüyasında zümrütün çatladığını görmek, aşık olduğu kimseye gücenecek demektir. Bu rüya, çıkarılan dedikodular yüzünden eşlerin ya da sevgililerin birbirinden ayrılıp, mutsuz olacakları biçiminde yorumlanır. Aldığı zümrütün çatladığını gören, sevgilisiyle darılacaktır. Dağılması, ayrılıktır.
8- Zümrüt Hediye Almak
Birinin kendisine bir zümrüt taşı hediye verdiğini gören o kişi yüzünden para kazanır.
9- Zümrüt Taşı Vermek
Rüyada zümrüt görmek evlat, arkadaş ve mal ile tabir olunur. Rüyasında birine bir zümrüt taşı verdiğini gören, o kişiye nasihatte bulunur.
10- Rüyada Zümrütten Mücevher Takmak
Zümrüt takan kadın eşine daima güvenecektir. Eşi tarafından sevilecek ve aldatılmayacaktır. Bir ziynet eşyasına takılıysa, yuva kurmak demektir. Rüyada mücevher taktığını gören kadın, çocuk sahibi olur. Zümrüt takan kadının eşi ona sadık olacak demektir.
11- İslami Tabirlerde Rüyada Zümrüt Görmek
Cabir-ül Mağribi ye göre, Zümrüt, hizmetçi ve bir rivayete göre, iyi söz ile yorumlanır. Ebu Said El Vaiz'e göre, , terbiyeli ve iyi huylu, cesur ve kahraman bir sadik dost ile tabir olunur.
Bir başka rivayete göre de: Zümrüt, şehadete. Cennet köşklerine girmeyi gerektiren amel ve hallerde bulunmaya işarettir. 
Ebu Saidü'1-Vaaz demiştir ki: Rüyada zümrüt görmek, terbiyeli ve ahlâkı güzel şecaatle bir kimseye işarettir. Kirmanı demiştir ki: İri taneli ve ayıpsız zümrüt taşına malik olmak, takvaya, din ve salâha, helâl mal ve rızka delâlet eder.