Rüyada Zülüf Görmek Ne Anlama Gelir?

908

Rüyada kadınların şakaklarından sarkan saç lülesi yani zülüf görmek, hayırlı ve temiz iki çocuğa, zülüf kesmek ise borç paraya delalet eder. Rüyasında zülüf gören, hasta ise iyileşir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada iki taraftan görülen zülüfler, hayırlı ve temiz iki erkek çocuk anlamına gelir. Bazen de zülüf, hastalıktan şifa bulmak demektir. 
1- Rüyada Zülüf Görmenin Anlam ve Yorumu
Rüyada iki tarafta zülüf görmek, hayırlı erkek çocuğa işarettir. Bazen da zülüf görmek, hastalıktan şifa bulmaktır. Hasta olan kimse, rüyada zülüflerinin demirden olduğunu ve uyanıkken zülüflerinin bulunduğu kısmın ağarmasından şikâyetçi olan kimsenin, iyileşmesine ve o ağrıdan kurtulmasına işarettir.
Kadının zülüflerini ve saçlarını örmesi lider olacak bir çocuk doğurmasına ve o yılın bolluk ve ucuzluk içinde geçmesine işarettir. Rüya sahibi kimsenin kadının saç ve zülüflerinin kalın örgüler halinde birbirine dolandığını görmesi şöhret bulacağı bir iş yapmasına işaretle delalet etmektedir. 
2- Rüyada Zülüf Kesmek veya Yolmak
Bazen da rüyalarda zülüf, maldır. Rüyada başkasının zülfünü kesmek yahut yolmak, yolan sahsın yolunan şahıstan ödünç para almasına ve o kimsenin onunla iftihar etmesine işarettir. Bazı tabirciler, rüyada kendi zülfünü kesen kimse zenginse, servetinin elinden çıkmasına, fakirse, borcunu ödemesine yorulur.
3- Rüyada Başında Zülüf Görmek
Rüyada görülen zülüfler, onu taşıyan için mübarek erkek çocuktur. Zülfü başında gören kimse için maldır. Zülüf, hanımdır. Çok zülüfler, gören kimse için hanımlardır. Kadının rüyasında zülüf ve saçlarını örmesi, onun reis bir çocuk doğurmasına ve senenin ucuzluk ve bolluğuna delalet eder. Eğer kadın zülüf ve saçlarını kalın ve birbirine dolaşmış olduğunu görse, şöhret bulacağı bir iş işler.
4- Rüyada Parlak ve Güzel Zülüf Görmek
Kadının zülüf dökülmüş saçlarını halka göstermesi onun için rezalet ve rüsvadır. Kadının saçının siyahlığı, kocasının halinin güzelliğine ve kocası yanında olan kıymetine delalet eder. Kadının rüyada başını devamlı olarak açık görmesi kocasının kaybolup bir daha ona dönmemesine delalet eder. Eğer kocası yoksa ebediyen evlenmemesine, kadının saçını berrak ve siyah görmesi kocasının malı ile zengin olmasına delalet eder. 
Toparlayacak olursak rüyada zülüf görmek hayırlı bir çocuğa, hastalıktan şifa bulmaya, mala işarettir. İki zülfün birden görülmesi iki hayırlı oğul evladına, Birinin zülfünü kesmek ondan ödünç para almaya yahut onun övgüsünü kazanmaya işarettir.