Rüyada Zuhruf Suresini Görmek Ne Anlama Gelir?

1218

Rüyada Zuhruf suresini okumak yahut görmek; namaz ve niyaz ehli biri olacağınıza ve halk arasında doğru sözlü biri olarak tanınacağınıza işarettir. Zuhruf, altın ve mücevher anlamına gelir. Surede bunlardan söz edildiği ve Allah'ın insana sahip olduğu altın ve mücevherle değil, inanç ve davranışlarına göre değer verdiği anlatıldığı için sure bu adla anılmıştır. 
Rüyada Zuhruf Suresi veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatının selamette olmasına işarettir.
Zuhruf suresini Rüyasında görüp okuyan veya okunduğunu dinleyen kimsenin kısmeti ve rızkı çok olur. Doğru sözlüdür. Çok güzel ve yarar isler yapar, Halka fenalıktan çekinir. Allah tan (C.C) çok korkar, ömrünün sonuna kadar ibadet etmekten ve doğru yoldan ayrılmaz. 
Rüyada Zuhruf Suresini Görmek, Okumak, Dinlemek
Bir başka rivayete göre de: Rüyada Zuhruf Suresi veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; kıyamet günü korkudan emin olmaya, ahiret hayatinin selamette varmasına işarettir.
Rüyada bir kimsenin bu mübarek sureyi okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, Allahu Teâlâ'nın:
"- Ey benim ayetlerime iman edip de Müslüman olan kullarım! Bugün size hiçbir korku yoktur, siz mahzun da olmayacaksınız!" buyurduğunu müjdelenmiş kullardan olacağına delalet eder.
Cafer-i Sâdık hazretleri de şu türlü tâbir etmişlerdir: 
Disk ve dooğru sözlülük,
Güzel iş, salih amel,
Fenalıktan uzaklaşmak,
İnsanlara iyilikle muamele...
Bazıları da: Rüyada Zuhruf Suresini Görmek: O kimsenin sözü doğru, dünyadan nasibi az olur, ahirette saadete erer ve müjdelenir demişlerdir.