Rüyada Yoğurt Görmek Ne Anlama Gelir?

2158

İmam Cafer Sadık'a göre rüyada yoğurt görmek; bir yolculuktan gelir elde edeceğinize, İbn-i Sîrîn'e göre Tatlı yoğurt menfaate, ekşi yoğurt üzüntü ve sıkıntıya Kirmani'ye göre ise Rüyada tatlı yoğurt; helal mala işarettir. Rüyada yoğurt görülmesi, zengin olmak ve uzun yaşamak demektir. Taze ve yağı alınmamış yoğurt güzel ve hayırlı rızk anlamına gelir.

1- Rüyada Yoğurt Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen yoğurtlar uzun ömre ve ahlak güzelliğine; Yağı alınmış ekşi yoğurt haram mala, bundan hoşlanan kimse için yararlı rızka alamettir. Yaz mevsimi yoğurt görülmesi ferahlık ve çabuk elde edilecek mala ve sevindirici gelişmelere delalet eder. Yoğurdun kurusu ve her çeşit beyaz gıda maddesi rızıktır.

2- Rüyada Yoğurt Görmek Neye Yorumlanır?

Yoğurt rüyası mutluluğa, sağlığa, habere, afiyete ve sevinçli gelişmeler anlamına gelir. Rüyasında yoğurt gören kişinin mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğine rivayet edilir. Yoğurt rüyası bol rızık ve bereketli kazanca tabir edilir. Rüyasında yoğurt gören hayatında başarı kazanmak için harekete geçeceğine işaret eder.

3- Rüyanda Yoğurt Satın Almak

Kişinin rüyasında yoğurt aldığını görmesi şifa bulacağı anlamına gelmektedir. Rüyasında yoğurt aldığını gören kişi, sıkıntılarına çare bulacağına delalet etmektedir. Yoğurt almak hasta için sıhhatine kavuşacağını işaret eder. Bazen de yoğurt almak sevindirici haberlere işaret eder. Bir kimsenin rüyasında yoğurt satın aldığını görmesi, rızka ve rızkın bolluğuna delalet eder.

4- Rüyada Yoğurt Çorbası Görmek

Bir yemek kabı içinde içinde yoğurt çorbası olması, hayır ve berekete delalet eder. Yoğurtlu çorbayı içmek, rızık ve menfaate işarettir. Rüyada yoğurtlu çorbayı içerken üzerine döktüğünü görmek, işlerin kötü gitmesine delalet eder.

5- Rüyanda Yoğurt Yemek

İslam alimlerinden Kirmanî'in yorumuna göre rüyada tatlı yoğurttan yemek; helal mala işarettir. Rüyada yenilen yoğurdun sevindirici haberler almaya ve büyük mutluluklar yaşamaya delalet etmektedir. Çünkü yoğurt rüya ikram etmek sahibi için bol mal ve rızk anlamına gelmektedir. Rüyada yoğurtun yenmesi, rüyayı gören kişinin kazanacağı para ile bereketli kazanca delalet etmektedir.

6- Rüyada Kaymaklı Yoğurt Görmek

Kişinin rüyasında kaymaklı yoğurt görmesi, faydası çok, büyüyen ve lezzetli olan toplu mal ve ganimetten meydana gelen rızka delalet eder. Kaymaklı yoğurt rüyası, bolluk, ucuzluk, kazanç, fayda ve arzu ettiği şeyleri kolaylıkla elde etmeye işaret eder.

7- Rüyada Süzme Yoğurdu Görmek

Kişinin rüyasında süzme yoğurt görmesi, mal ve rızk ile tabir olunur. Süzme yoğurt, bekar için evlenmeye, hamile kadın için çocuğa, artan mala ve uzun ömre delalet eder. Süzme yoğurt rahat ve afiyetle beraber senenin ucuzluk ve bereketli olacağına delalet eder.

8- Rüyada Mayalanmış Yoğurt Görmek

Kişinin rüyasında mayalanmış yoğurt görmesi zahmetsiz kazanılacak çok mala delalet eder. Koyun sütünden mayalanmış yoğurdu bir, hamileliğinden selametle kurtulacağına işarettir. Bazı kere mayalanmış yoğurt, rızık ve berekete işarettir.

9- Rüyanda Birinden Yoğurt Almak

Kişinin rüyasında bir kimseden yoğurt alması, ferahlık, sevinç ve kolaylıkla elde edilen rızka delalet eder. rüya sahibinin varsa borçlarının bitmesine, iş hayatında kazançlı çıkacağı gelişmelere delalet etmektedir. Yoğurt dökmek hayırlı, helal para veya maldır aynı zamanda bol para ve kazanç demektir.

10- Rüyada Yoğurt Kaymağı Görmek

Taze ve yağı alınmamış kaymaklı yoğurt güzel ve hayırlı rızka, uzun ömre ve ahlak güzelliğine işaret eder. Kaymaksız yoğurttan hoşlanan kimse için yararlı rızka yorumlanır. Bazen de az bir zahmetle elde edilen rızka işarettir. Rüyada kaymaklı yoğurt görmek, faydalı bayağı bir ticarete alamettir.