Rüyada Yat Görmek Ne Anlama Gelir?

768

Rüyada yat görmek, hayır ve iyiliklerden uzak, lüks bir hayat yaşamaya işarettir. Bir adadan yatla denize açıldığını görmek, ticarete atılmaya, yitirdiği cesareti yeniden kazanmaya işaret eder. 


Bazen Rüyada yat içinde olmak, zevk ve sefaya içinde yaşamakla birlikte, iyi işler de yapmaya işarettir. Bir yatının olduğunu görmek ise maddi yönden sevineceği bereketli bir kazanç elde edeceğini işaret etmektedir.

 

Rüyada bir yatta binerek bir geziye çıktığını görmek, hayırlı bir işe başlayacağına ve okyanusta yatta bindiğini görmek çok kazanacağını delalet eder. Rüyada yatta binmek ve yatı kendisinin kullandığını gören, tecrübesiyle başarılı bir iş adamı olur. 


Rüyada denizde yata binmek sıkıntılardan kurtulmaya, kişinin ihtiyaç duyduğu şefkat ve ilgiye kavuşacağına işarettir. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada denizde yata binmek, bindiğini görmek huzurlu bir yaşantıya işarettir. 


Bir yatla gezinirken karşısına bir adanın çıktığını görmek, define bulmaya; böyle bir adaya sığındığını görmek, yağmur yağmasına işaret eder.


Rüyada yat almak yahut lüks bir yat satın aldığını görmek, rüya sahibinin elde edeceği rızka işarettir. 


Rüyada bir yat satın aldığını gören kişinin rızkını temin edeceği, yat sürmek ise yerleşip yaşayacağı yere işaret eder. Rüyasında yat aldığını gören kimse, bir geçim kaynağı veya bir iş bulur. Bazen de rüyada yat almak yahut sürmek tatile çağrışım yapar.

 

Rüyada yat ile gezmek, gezdiğini görmek dünyalığa ve yolculukla elde edilecek mala, çalışmayla elde edeceği dünyalığa, insanın geçimi için tedbir almaya delalet eder. 


Rüyada tekneyle gezintiye çıkmak, rüya sahibinin geçineceği ve rızkın kendisine geleceği yere delalet eder. Durgun denizde yatın ansızın alabora olduğunu görmek, beklenmedik bir durumla karşılaşmaya işarettir.