"Eynesilliler Futbol Takımlarına Sahip Çıktı"

Önümüzdeki sezon TFF 3. Ligde top koşturacak Eynesil Belediyespor'a destek toplantılarının ilki İstanbul'da gerçekleştirildi.

429

Eynesilliler Derneği Başkanı Av. Halil İbrahim Türkyılmaz'ın açılışını yaptığı toplantıda Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz ve Eynesil Belediyespor Başkanı Nail Civil tarafından takımın bu güne kadar ki başarı öyküsü, yaşadığı zorluklar, mutluluklar ve geleceğe dair hedefler anlatıldı. 

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, Eynesil Belediyespor'un asıl sahibinin Eynesil halkı olduğunu, amatör bir ruhla profesyonel lige yükseldiğini, Eynesil tribünlerinin yaz kış demeden takıma sahip çıktığını, geleceğe dair hedeflerin profesyonel bir yaklaşımla yeniden ele alınmaya başlandığını ifade ederek, Eynesil Belediyespor'a destek çağrısında bulundu.

Kulüp Başkanı Nail Civil, kulübün yeniden yapılandırılması sürecinin başlatıldığını, takımın 3 Ligde başarılı ve kalıcı olabilmesi için üzerlerine düsen tüm fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını, futbolculara, teknik kadroya, taraftara ve bugüne kadar destek olan herkese minnettar olduklarını söyledi. 

Eynesilli iş insanlarının, spor, siyaset ve bürokraside etkin görevleri bulunan Eynesillilerin, Eynesil Dernekler Federasyonu, Eynesilliler Derneği ve köy ve mahalle derneklerinin temsilcilerinin de katıldığı toplantı da, Eynesil Belediyespor tarafından oluşturulacak kurumsal bir temsil grubuyla, takıma her açıdan destek olabilecek kişi ve kurumların ziyaret edilmesi, gerekli planlamaların yapılması, kulübün profesyonel bir yaklaşımla yeniden ele alınması, destekleyici arayışlarının sürdürülmesi, İstanbul basta olmak üzere yurt içinde ve yurtdışında geniş katılımlı destek etkinlikleri düzenlenmesi konularında görüş birliğine varıldı. 

Toplantı Eynesil'in her köyünden katılımcıların bulunması, farklı siyasi değer yargılarına sahip Eynesillilerin bir araya gelmesi açısından da umut verici oldu. Eynesilliler Derneği toplantıya katılanlara ve salonu tahsis eden Gaziosmanpaşa Belediyesine teşekkür etti.Giriş: 30 Mayıs 2022 | Güncelleme: 30 Mayıs 2022 | Okunma: 429


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.