"Eynesil Federasyonu Başkanlığına Bayram Seçildi"

Eynesil Dernekler Federasyonu'nun 4.Olağan Genel Kurulu yapıldı.

341

İstanbul'da faaliyet gösteren 16 derneğin bağlı olduğu Eynesil Dernekler Federasyonu olağan genel kurulunda başkanlık seçimi de gerçekleştirildi. İki adayın katıldığı seçimde 72 oy kullanıldı. Adaylardan Murat Baş 12 oy alırken, Adem Bayram 60 oy alarak Eynesil Dernekler Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. 

3 yıllık süreyle Eynesil Dernekler Federasyonu Başkanlığına seçilen Adem Bayram, Kazanan Eynesil oldu. Biz birlikte güçlüyüz dedi. 

Kongre sonunda konuşan Başkan Bayram, Sevgili hemşehrilerim, kıymetli delegeler, Eynesil Dernekler Federasyonumuz Eynesillilerden aldığı güçle destekle değerlerimizi yaşatmaya çalışmaktadır. Ülkemizin kültürüne, folkloruna hepsinden önemlisi ekonomisine katkıda bulunmaya gayret göstermektedir.

Yurdumuzun her köşesi değerlidir, her yörenin belirli inanışları, tarihi, kültürü yaşam felsefesi vardır. Bu değerlerin, yıllardır süre gelen varlıkların devamlılığını sürdürecek olanlar bu yerlerin mensuplarıdır. Bizde bu bilinçle faaliyetlerimizi yapmaya çalışacağız. Her bölge insanının yöresel, kültür ve değerlerine sahip çıkması, toplumsal anlamda ülkemizin değerlerine sahip çıkması demektir. Bu sorumluluğu yöre halkı olarak her zaman taşımalıyız.

Bizleri aday olmaya iten neden Eynesil’in, bölgemizin geçmişteki değerlerini, gelecekteki değerleriyle bütünleştirerek daha da ileriye taşınmasına yardımcı olmak, Yöremizin tanıtılmasına ve her yönüyle kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

Çünkü doğduğumuz yere karşı vefa borcumuzu ödeme arzusundayız.

Kongre sürecinde şahsıma destek olan, katkı sunan herkese, Delegelerimizin tamamına minnettarım. Güzel temennileriniz ve tebrikleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Görevi devraldığım kıymetli Başkanım, ağabeyim Ayhan Aslan'a İlçemize yapmış olduğu hizmetleri için ayrıca teşekkür ediyor, bundan sonrada istişare halinde çalışmaya devam edeceğiz. Kazanan Eynesil oldu. Biz birlikte güçlüyüz. dedi.Giriş: 14 Haziran 2022 | Güncelleme: 14 Haziran 2022 | Okunma: 341


Kaynak: Ahmet CEYLAN
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.