"Kuzgun Asma Köprüsü'ne bakan yok mu?"

Köyümüz akil adamlarından Ayhan İnal Kuzgun Asma Köprüsünün bakım onarımı için geçen yıl verdiği dilekçeye bir yıl geçmesine rağmen kimsenin bakmadığını, kendisine de bir cevap gelmediğini belirtti

445

Ketençukur Köyü Kuzgun Mahallesinde ikamet eden Ayhan İnal, Köyümüzle mahallemiz Harşit Çayının iki ayrı yakasında olduğu için her gün kullanmak zorunda olduğumuz köprü için 9 Haziran 2021 günü verdiğim dilekçe ile ilgili olarak ne gelen ne de giden var. Biz üvey evlat mıyız? Bizim köprümüz üç köyün ortak noktasında bulunan bir köprü, Ketençukur, Dokuzkonak ve Kuzgun köylerinin ortak kullandığı bu köprü için 3 yıl önce bakım yaptırmamıza rağmen malzemenin ısıya ve neme dayanıksız olması nedeniyle her tarafı çürüdü. Yer yer insan ayağının gireceği kadar boşluklar var. Tahtaların altında bulunan 10*10 kalaslar da çürümüş. Her an bir insanın ayağının gitmesi an meselesi. Kenar demir korkulukları yer yer kırılmış, bazılarının cıvataları sökülmüş ve demirler eğrilmiş. Bunun bir an önce bakım ve onarımı şart dedi. 

Geçtiğimiz günlerde köyümüze gelen Tirebolu Kaymakamı Muhammet Lütfi Kotan da köprüyü ziyaret ederek köyümüz muhtarı Sedat Gündüz'den köprü ile ilgili bir takım bilgiler almıştı.
Giriş: 14 Haziran 2022 | Güncelleme: 24 Haziran 2022 | Okunma: 445


Kaynak: İbrahim Balcıoğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.