"Tirebolu Sekü Köylüler Dayanışma Gecesinde Coştular"

Tirebolu Sekü Köyü Derneği kültürünü ve geleneğini yaşatmak,dayanışmasını güçlendirmek için Gaziosmanpaşa Beyaz Köşk Düğün Salonunda bir gece düzenledi.

132

Sekü Köylüler ve Giresunlu hemşerilerimiz geceye yoğun bir ilgi gösterdiler, salonu doldurdular. Aynı zamanda Tirebolu Dernekler Federasyonu üyesi olan Sekü Köyü Dayanışma Gecesine TİRDEF Yönetim Kurulu ve TİRDEF'e bağlı dernek başkan ve yöneticileri de katılım sağladı. Ataköy Derneği Başkanı Adem Takır, Kuzgun Köyü Derneği Başkanı Kaya Kısacık ve TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel de katılanlar arasındaydı.

TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel gecede yaptığı selamlama konuşmasında şöyle dedi, Böyle güzel bir etkinliği düzenleyen başta Mehmet Yılmaz başkanıma, yönetim kuruluna, emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Sekü Köyümüzün birlik ve beraberliğe ne kadar önem verdiğini salondaki muhteşem katılımdan anlıyoruz.

Salonda gençleri görmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Mehmet Başkanım vasıtasıyla Sekü Köyü hemşerilerimizi, özellikle gençlerimizi TİRDEF etkinliklerine katılımlarını bekliyorum. Geceniz hayırlı olsun, hepinize teşekkür ederim.
TİRDEF olarak tüm derneklerimizin birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bu ve benzeri organizasyonlarını, etkinliklerini desteklemeye, teşvik etmeye devam edeceğiz.
Geceye katılanlar yerel Kemençe Sanatçımız Erdem Bıçak'ın kemençesiyle ve muhteşem yorumuyla geç vakitlere kadar eğlendiler.Giriş: 04 Mart 2024 | Güncelleme: 04 Mart 2024 | Okunma: 132


Kaynak: Recep Karakoc
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.