"Tatlı, Hiçbir vatandaşın diğerinden üstünlüğü yoktur"

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, koronavirüs salgını ile topyekun bir mücadele verildiği bir dönemde hiçbir vatandaşın bir diğerinden üstünlüğü ve ayrıcalığının bulunmadığını kaydetti.

697

İl Başkanı Tatlı, Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığıyla yeni istihdam edilen sağlık personelleriyle ilgili ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirterek, istihdam edilen personellerin tek tek noter huzurunda çekilen kura ile belirlendiğini açıkladı.
Tatlı, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile açılmasına az bir süre kalan yeni 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde istihdam edilecek olan 387 sözleşmeli sağlık personelinin ÖSYM başkanlığı tarafından yerleştirme usulüyle, 292 sürekli işçi sınıfındaki sağlık personelinin ise 08 Nisan 2020 tarihinde İŞKUR tarafından noter huzurunda çekilen kura ile belirlendiğinin altını çizerek, bir kayırma ve torpilin söz konusu olmadığını, ataması yapılan 679 yeni sağlık personelinin hayırlı olmasını diledi.
Tatlı, Giresun'a ataması gerçekleşen 679 yeni sağlık personelinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk'e teşekkür etti. 
Tatlı, koronavirüs salgınına karşı devletin tüm kurumlarının başta hiçbir geliri olmayan ihtiyaç sahipleri olmak üzere tüm vatandaşların yanında olduğunu sözlerine ekledi.Giriş: 12 Nisan 2020 | Güncelleme: 13 Mart 2021 | Okunma: 697


Kaynak: AK Parti Giresun İl Başkanlığı
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.