Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir?

1098

Rüyada zeytin hayırlı bir gelirdir. Siyah zeytin, insanin rahat yasamasini saglayacak kadar bir gelire isaret eder. Yesil zeytin insanin mal, mülk sahibi olacagini belirtir. üstü zeytin dolu bir agaç çok büyük bir kismettir.
Rüyada zeytin görmek; zengin olmaya, zeytin yedigini görmek; isteklerinizin geçte olsa gerçeklesecegine isarettir.
Rüyada zeytin görmek ne demek
Rüyada görülen zeytin, mal ve esyadir. Zeytin agaci aile ve çocuklari için mübarek bir adamdir. Bazi tabirciler, zeytin agaci, serefli bir kadin yahut ileride amir olacak bir çocuktur, ya da yüksek bir mevkidir, dediler.
Rüyada zeytin görmek neye işarettir
Bir kimsenin rüyada zeytin görmesi, hikmete, ilme, berekete ve menfaate, mübarek bir zata, güzel rızka ve güzel bir zevceye işarettir.
Rüyada zeytin almak
Rüyada zeytin almak yada zeytin satın aldığını görmek, hayır ve menfaate, feyz ü berekete, bol ve geniş rızka işarettir.
Rüyada zeytin toplamak
Rüyada zeytin toplamak, çok ve bol nimete nail olmaya işarettir.
Yine rüyada zeytin toplayıp eve götürmek, hayırlı rızka ve çok mala, tüccar için hayır kazanca delâlet eder.
Rüyada zeytin yemek
Bir kimsenin rüyada zeytine sahip olmasi yahut onu yemesi hayir ve berekettir. Zeytin, kolay elde edilen rızka sevinçle beraber bol geçime isarettir.
Yine rüyada zeytin yediğini görmek, hayır ve berekete tabir edilir.
Rüyada zeytin dalı görmek
Rüyada zeytin dalı görmek, emniyet edilir sağlam bir şeye tutunmaya veya salih kimselere ya da insanların hayırlılarına delâlet eder.
Sari zeytin, üzüntü ve kederdir. Zeytin agaci mal, esya ve serefli bir kadindir. 
Rüyada zeytin temizledigini yahut sıktığını gören kimse çetinlik ve mesakkate düser. Zeytin, hastalar hakkinda onlarin kuvvetlerine isarettir.
Zeytin, günahkar kimse için iman nuruna, hidayete, ilme ve Kur'an okumaya, kemiklerinde kirik ve çikik olan kimse için kemiginin iyilesmesine küçük için zekaya, fakir için mala isarettir.
Ancak insanin, yetismemis yesil zeytin yemesi müstesnadir. O üzüntü, keder, siddet ye edecegi borca isarettir.