Rüyada Yeşillik Görmek Ne Anlama Gelir?

1321

Rüyada yeşillik görmek Cennettir. Bazı sahabiler Rüyada "yeşillik" görmenin, "cennet" anlamına geldiğini söylemişlerdir. Rüyada yeşillik, muratla yorumlanır. Yeşillik rüyası, herkes için hayırdır. Rüyada yeşil bir alan yahut yeşil doğa görmek, dualarınızın Allah-u Teala(CC.) Hazretleri katında kabul gördüğüne, muradınıza ereceğinize, çok bol ve bereketli bir yıl geçireceğinize, kısmetinizin ve rızkınızın sınırsız olacağı anlamına gelir.

 

Rüyada yeşillik görmek rüya tabirlerince İslam ve dinle ilgili bir rüya olarak kabul edilir. Rüyada yeşillik gören kişinin din ve dünyasında huzuru olur. Rüya sahibi için tüm talih, kısmet ve fırsat çarkları açılır. Rüyada yeşillikler içinde yürümek rüya sahibinin hayatı sağlık, bolluk, bereket ve zenginlik içinde yaşar, hayatı her zaman çok nimet ve bol rızıklı olur.


Rüyada yeryüzünde görülen her yeşillik ve yeşillikler içinde olmak, din ve İslâm'la yorumlanır. Rüyada yeşillik bir alan görmek, kişinin din ve dünyasında yaşayacağı güzelliğe işarettir. Yeryüzünde görülen yeşil alanlar din ve dünya güzelliklerine, maddi ve manevi hayırlara, Su ile birlikte görülen yeşillik her türlü üzüntü ve kederden kurtulmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder.


Rüyada bilinmeyen yemyeşil bir yer görmek, Hz. Peygamber'in (s.a.v) kabr-i saadetlerine, evliya ve bilginlerin kabirlerine, ibadet yapılan faziletli mekânlara, zikir halkalarına ve hayırlı topluluklara işaret eder. Rüyada yeşillik toplamak bolluk ve bereketin simgesidir.


Bazen rüyada yeşillik görmek, hayır ve berekete, sevinç ve esenliğe işarettir. Rüyada su ile birlikte görülen yeşillik, her türlü üzüntü ve kederden kurtulmaya işarettir. Rüyada yeşillik yemek ise bolluk ve berekettir.


Rüyada yeşillik bir yerde oturmak, yoksul için zenginliğe, zengin için bereketli kazanca işarettir. Rüyada yeşilliği biçmek, mal biriktirmeye işarettir.

 

Yeşillikte hayvan gibi otladığını görmek, aşırı dünya hırsına işarettir. Rüyada sulak yerde yeşillik almak, İslâm dinine, bu dinin koyduğu kurallara işaret eder.


Rüyada sulak alanlarda yeşillik görmek, dindarlığa, maddi ve manevi huzura, yeşillik yıkamak ise ahiretinin güzel olmasına işarettir. Rüyada yıkanan her çeşit yeşillik; dünya nimetlerine, işlenen hayır ve iyiliklere işaret eder.


Rüyada çayır ve çimenlerle kaplı yeşil alanlar görmek, Kur'an okuyup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye işarettir. Kendini uçsuz bucaksız bir yeşillikte görmek, ümidini kestiği şeylerin gerçekleşmesine, dünya ve ahiret mutluluğuna işarettir. Rüyada tanımadığı bir kimsenin yeşillik bir alanda yürüyüp gittiğini ve uzakta bir yerde kaybolması cennete girmeye işarettir.