Rüyada Yay Görmek Ne Anlama Gelir?

413

Allah Teala ya yaklaştıran güzel amelleri işlemeye, kadına, çocuğa, erkek kardeşe yahut yolculuğa; uzun ömre, güç ve itibara, Yayın güzelliği yukarıda sayılan hususlardaki iyiliğe, yayın kırık ve kötü durusu ise, bundarda vaki olan olumsuzluklara, Yay yaapan kimseyi görmek uzun ömre, güç ve kuvvete, düşmana galip gelmeye, kumandana yahut sultana, insanları cihada çağıran şerefli kimseye delalet eder.


Sağlığınızın düzeleceğini bildirir. Eğer sağlığınıza dikkat ederseniz bir daha ciddi bir hastalık geçirmeyeceksiniz demektir.

 

İyi bir fırsat veya yay burcundan birini işaret edebilir.


Rüyada bir hedefe okunuzla bir yay firlattiginizi, veya bir yayla keman çaldiginizi veya herhangi bir makinenin yay kismini görmeniz, hedefinize ulasmak için fazla gayret harcayacaginiza ve sonunda mutlaka basariya ulasacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada yay görmek, yolculuga veya erkek kardese yahut kadin, çocuk ve Allah (C.C.) a yaklasmaya isarettir.Bir kimse rüyada kin içinde bir yay görse, o kimsenin hanimi kiz dogurur. 


Eger hamile olan hanimi kendisine bir yay verse, erkek bir çocuk dogurur. Yayinin kirildigini ve kendisi ile beraber silahi olmadigini gören kimsenin, erkek kardesi veya çocugu yahut ortagi ya da dostu ölür. 


Rüyada yayinin el ile tutulacak yerinin kirildigini gören kimsenin, dostunun veya ortaginin yahut erkek kardesinin ya da çocugunun elinin kirilmasina isarettir. Yayin elinde kirilmis oldugunu gören kimse, vali ise vazifesinden alinir; tüccar ise, ticaretinde zarar eder.Rüyada yaya kiris taktigini gören kimse, evlenir. Yaya takilmis kirisi çözen kimse, hanimim bosar. 


Rüyada yayi kirilan kimse, yolculuga çikar ve salimen döner. Bir kimse bir yayi çektigini ve yerine gelmediginl görse, o yayin kendisine nispet edilen kimsenin isi güçlesir ve o kimse maglup olur. Bir yaya kiris geçirdigini ve kirisin kesildigini gören kimse, hanimim bosar. Bazen de memuriyetinden alinir. 


Bir kimse elinde kirisi geçirilmis bir yay oldugunu görse, o kimsenin katip ve sefir olacak bir oglu dünyaya gelir. Yayini sattigini gören kimse, din ve dünyaca kendisinde bulunan seyibaskasindan esirger. Savas için ok attigini gören kimse, seref ve söhrete galip gelir veya orakibinden muhtaç oldugu bir seye nail olur.Yayi kirilan kimsenin, zarari az, kan çok olur.Yorganci ve hallaç yayi, mali israf etmeye ve çalmadan oynamaya isarettir.


Rüyada Hamile Kadının Elinde Yay Olması

 

Rüyalarda yaylar seyahat, kardeş, eş, oğul veya birine yakınlık anlamına gelmektedir. Rüyada kaplanmış bir yay görmek bir tanıdığınızın eşinin halime kalacağı anlamına gelmektedir.


Eğer rüyada hamile bir kadın bir erkeğe yay veriyorsa bu, kadının o kişiden bir kız çocuğa hamile kalacağı anlamına gelmektedir. Eğer rüyada hamile bir kadın kocasına bir yay veriyorsa bu kadının dünyaya bir erkek çocuk getireceği anlamına gelmektedir.


Rüyalarda yayı germek, ömrün uzayacağı anlamına gelir. Rüyada, ok kullanmadan yayı germek ise bir seyahat planı yapacağınız anlamına gelir. Rüyalarda bir yayın kırılması bir kardeşinizin, iş ortağınızın veya oğlunuzun vefatı anlamına gelir. Rüyada hali hazırda kırık bir yay görmek bir kardeş veya iş ortaklığı arasında sorun olacağı anlamına gelmektedir.


Rüyada yayciyi görmek, uzun ömre, siddet, kuvvet ve dusmana galip gelmeye delalet eder. Yayciyi görmek cihad ve savas için insanlari tesvik eden kimseye delalet eder. Bazi tabirciler yayciyi görmek, askerin kumandanina veya deblet baskanina delalet eder, dediler.