Rüyada Yarasa Görmek Ne Anlama Gelir?

626

Rüyada Yarasa Görmek, gizlice söz dinlemeye, hırsızlıktan dolayı gizlenmeye; alışılmış şeylerden uzaklaşmaya, nimetlerin elden gitmesine işarettir. Salih bir kimsenin yarasa görmesi bu kuş İsa Aleyhisselamın mucizelerinden olduğu için sünneti yaşamaya ve yaşatmaya, gerçeği bildiren delileri açıklamaya delalet eder.

 

1- Rüyada Yarasa Görmenin Anlamı ve Yorumu

Yarasa ibadet ehli kimseye, işsizlik ve tembelliğin gitmesine yorumlanır. Bir yere yarasanın girmesi oranın harap olması demektir. Rüyada Yarasa bazen ne yapacağını şaşırmış zalim bir adama yahut sihirbaz kadınlara delalet eder. Rüyanda yarasa görmek, aslında kötü şansa, hastalığa yakalanmaya ve tehlikeye yorumlanır.


2- Rüyada Yarasa Yavrusu Görmek

Ancak yarasa görmek amacınıza ulaşmak için çok emek harcamanız gerekir şeklinde de yorumlanabilir. Rüyanda yarasa yavrusu görmek, kötü işlere atılmaya ve yaşamda kötü değişiklikler yapmaya yorumlanır. Hedeflerinize ulaşmak için çok çalışsanız da, sonunda istediklerinizi elde edeceğinizi gösterir. Aynı zamanda tehlikeye işaret eder. Güçlük, sıkıntı, tatsız haberdir.

 

3- Rüyada Yarasa Öldürmek

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yarasa öldürmek, hırsızlık gibi kötü bir işten dolayı gizlenmeye ve haberleri dinlemeye işarettir. Yahut hırsızlık gibi kötü durumlardan güvende olmaya işaret eder. Bazen de, yarasa öldürmek elden giden nimetlerin geri gelmesine ve alışılmış şeylerden uzaklaşmaya delalet eder.


4- Rüyada Yarasa Yakaladığını Görmek

Yarasa kötü islerin gizlice işlenmesi sebebiyle, o kötülüklerin duyulmasına da yorumlanır. Bazı kere de Sünnet-i Saniyeyi icra etmeye ve delilleri açıklamaya işarettir. Rüyada görülen yarasa, ibadet sahibi bir kimsedir. Rüyada Yarasa yakalamak, işsizlik tembellik ve korkunun gitmesine işarettir.


5- Rüyada Yarasa Isırması

Rüyada yarasa görmek, gebe kadınlar için hayırdır. Kara ve deniz yolcusu için yarasa iyi değildir. Yarasa girdiği görülen yerin harap olmasına işarettir. Yarasa, ne yapacağını şaşırmış zalim bir adama işarettir.