Rüyada At Görmek Ne Anlama Gelir?

1407

Rüyada at görmek, genel anlamda hayra yorulan rüyalardandır. Bolluk ve bereketi simgeler. Aynı zamanda iş hayatınızda hayalini kurduğunuz mevkilere ulaşma yoluna gireceğinize işaret eder. 

Rüyada at görmek makam ve rütbe, yolculuk ve düşmana galip gelmeye delalet eder. Rüyada kuyruğu, yelesi ve ayakları kızıl olan at görmek, dindarlıktır.

Rüyada beyazı siyahına galip olan at ile kızıl kısrak görmek neşeli, dindar kadına delalet eder. Rüyada birçok ata sahip olan kişi meslektaşları ve akranları içinde sivrilir.

Rüyada güzel ve güçlü bir at güzel bir evin işaretidir. Rüyada beyaz at görmek düşmana galip gelmeye; siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa delalet eder. 

Kuyruk tüyü gür olan at, evlat ve akraba çokluğuna işaret eder. 


Rüyada Ata Binmek

Rüyada ata binmek, çalıştığınız yerde gösterdiğiniz performansın fark edileceğine ve söz sahibi olmanız konusunda teklif alacağınıza işaret eder. Olumsuz olarak da hevesinizi alamadan bir mutlu haberin tam tersine döneceği şeklinde yorumlanır. 

Rüyada ata binen kimsenin gerçek hayatta hanımı hamile ise oğlu olur. Atın bir tarafa doğru sıçraması, binen kimse için bir işe ya da düşünceye meyletmenin işaretidir. Rüyada bekar adamın kısrağa binmesi asil ve zengin bir kadınla evlenmesine işaret eder.

Rüyada At Arabası Görmek

Rüyada at arabası görmek, böyle bir rüya gördüyseniz, uzun bir yolculuğun habercisidir. Bu yolculuğun işinizle ilgili olacağı ve hayırlara vesile olacağına işaret eder. 

Rüyada At Sürüsü Görmek

Rüyada at sürüsü görmek, birden fazla yolculuk yaparak kısmetli işlere adım atacağınız şeklinde tabir edilir. İstediğiniz hedeflere ulaşma yolunda yapılacak yolculuklar olarak nitelendirilir. 

Rüyada At Sevmek

Rüyada at sevmek, hem maddi hem de manevi zenginliği temsil eder. Ayrıca iş ve aile hayatınızda daima sözünüzün geçeceğine yorulur. Aynı zamanda hane içinden bereketin eksik olmayacağı anlamına gelir. (Bkz. Köpek Sevmek)

Rüyada At Görmek Diyanet Tabiri

Rüyada at görmek diyanet yorumu, yüksek mertebelere geleceğinize ve bu mevkilerde başarınıza başarı katacağınıza işaret eder. Her zaman insanlara iyilikte bulunacağınıza ve çevreniz tarafından sevildiğinize yorulan olumlu rüyalardandır. 

Rüyada At Kovalaması

Rüyada at kovalaması, genel anlamda şansı simgeler. Sürekli aksiliklerle karşılaşan kısmetlerinizin artık önünün açılacağına işarettir. Olumsuz olarak da uzun süreler boyunca hasret çekeceğiniz şeklinde yorumlanır. (Bkz. Ayı Kovalaması)

Rüyada At Kesmek

Rüyada at kesmek, hayra yorulmayan bir rüyadır. Vereceğiniz karar karşısında yanlışa ve hataya düşeceğinize delalet eder. Özellikle maddi anlamda mal varlığınızın bir kısmını kaybedeceğiniz şeklinde tabir edilir. 

Rüyada At Yavrusu Görmek

Rüyada at yavrusu görmek, gerçek hayatta bir evladı temsil eder. Eğer bekarsanız hane içinden birinin evlat sahibi olacağına, evliyseniz ise sizin bir evlat sahibi olacağınıza alamet eden olumlu rüyalardandır. 

Rüyada At Isırması

Rüyada at ısırması, yakın dostlarınızdan birinin size gerçek dost olmadığı şeklinde tabir edilen uyarıcı bir rüyadır. Sır vermemeye, bilgi paylaşmamaya özen göstermeniz konusunda uyarıcı olarak nitelendirilir. (Bkz. Kedi Isırması)


Rüyada At Sürmek

Rüyada at sürmek, ümit ettiğiniz bir işin sonuçlanmadan yarıda kalacağına alamet eder. Bu sebeple kısa süreli moral bozukluğu yaşayacağınıza ve yeni arayışlara gireceğinize işaret eder. 

Rüyada At Öldüğünü Görmek

Rüyada at öldüğünü görmek, gerçek hayatta da yakın bir bireyin vefatını temsil eder. Genel anlamda hayra yorulmayan bu rüya, ölüm ya da ciddi bir hastalığın habercisi olarak görülür. 

Rüyada At Kafası Görmek

Rüyada at kafası gördüyseniz, zenginlik ve kısmetlerin müjdeleyicisi olduğu şeklinde yorumlanır. İş ya da eğitim hayatınızda birçok başarıda rol alacağınızın göstergesi olarak görülür. 

Rüyada At Eti Yemek

Rüyada at eti yemek, önünüze çıkacak fırsatları değerlendirerek büyük kazançlar elde edeceğinize işaret eder. Aynı zamanda çevrenizdekilere iyiliklerde bulunarak, hayır duası kazanacağınızı gösterir. (Bkz. İnsan Eti Yemek)

Rüyada At Koştuğunu Görmek

Rüyada at koştuğunu görmek, bu tarz bir rüya gördüyseniz, hanenizde önümüzdeki günlerde bereketin artacağına yorulur. Aynı zamanda çevrenizdeki yakınlarınızdan rahatsızlığı olan birinin iyiye gideceğine işarettir. 

Rüyada At Çiftliği Görmek

Rüyada at çiftliği görmek, yakın zamanda kalabalık bir planla uzaklaşmaya ve tatile gitmeye yorulan rüyalardandır. Büyük sevinçler yaşayarak keyfinizin yerine geleceği şeklinde tabir edilir. 

Rüyada At Beslemek

Rüyada at beslemek, yeni adım attığınız işlerin rast gideceğine ve tüm çevrenizin bundan mutluluk duyacağına haber eder. Güzel haberler sonucu hane içerisinden mutluluğu yayılacağına alamet eder. 


Rüyada At Nalı Görmek

Rüyada at nalı görmek, gündemde olan maddi zorluklarınızı çevrenizdeki destek sayesinde hafifleteceğinizin habercisi olarak görülür. Edindiğiniz kötü gün dostluklarının yararını göreceğiniz şeklinde tabir edilir. 

Rüyada At Doğurmak

Rüyada at doğurmak, yeni gelişmelere ve kısmetli işlere kapı aralar. Aile içinde başarısıyla övüneceğiniz bir kişinin olacağının habercisidir. Keyifli ve sıkıntısız bir döneme girdiğinizi müjdeler. 

Rüyada At Öldürmek

Rüyada at öldürmek, kötü etki bırakan bir rüya olsa da bolca kazancı simgelediği şeklinde yorumlanır. Şansın bu dönemde her konuda yanınızda olacağına ve güzel işler yapacağınıza işarettir. 

Rüyada At Çiftleşmesi Görmek

Rüyada at çiftleşmesi görmek, hayatınızın geri kalanını düşmanlarınızdan uzak ve keyifli şekilde geçireceğinizi müjdeler. Tersliklerin feraha kavuşacağına ve özellikle iş hayatınızda aksaklıklarla karşılaşmayacağınıza yorulur. (Bkz. Üremek)

Rüyada At Üstünde Gelin Görmek

Rüyada at üstünde gelin görmek, olumlu olarak adım atacağınız işlerde verdiğiniz kararların sizi yanıltmayacağı şeklinde yorumlanır. Olumsuz olarak ise özel hayatınızda beklemediğiniz birtakım sıkıntılarla uğraşacağınız şeklinde tabir edilir.

Rüyada At Tepmesi Görmek

Rüyada at tepmesi görmek, her şey yolunda giderken bir anda kısmetinizin önünde engellerin duracağına delalettir. Bu sebeple bazı işlerinizin aksayacağına ve epeyce yorulacağınıza işaret eder. (Bkz. Tepmek)

Rüyada Atla Konuşmak

Rüyada atla konuşmak görmek, korktuğunuz ve çekindiğiniz bazı kararları sonuçlandıracağınıza ve hafifleyeceğinize işaret eder. Aynı zamanda başarılarınızın bulunduğunuz her ortamda konuşulacak kadar büyük olacağına alamettir. 

Rüyada Mavi At Görmek

Rüyada mavi at görmek, yakın çevrenizin zor zamanlarda size büyük desteklerde bulunacaklarına işarettir. Yakın zamanda ailevi birtakım gerginliklerin yaşanacağına delalettir. 

Rüyada At Satın Almak

Rüyada at satın almak, girişimde bulunduğunu her alandan eli dolu şekilde döneceğinizi müjdeler. Gerçek hayatta da yüklü mal sahibi olacağınız anlamına gelir. 

Rüyada At Kestanesi Görmek

Rüyada at kestanesi görmek, olumsuz yorumlanan rüyalardan biridir. Yolunda ilerleyen bazı işlerinizin bir anda aksaklıklara uğrayacağına delalet eder. Aynı zamanda sevmediğiniz kişilerle yüz yüze geleceğinize ve keyfinizin kaçacağına işarettir.  

Rüyada At Üstünde Birini Görmek

Rüyada at üstünde birini görmek, yakın çevrenizden bir dostunuzun başarısını kutlayacağınızın habercisidir. Onun mutluluğuyla mutlu olacağınız ve destekte bulunacağınız şeklinde tabir edilir. 

Rüyada At Şahlanması

Rüyada at şahlanması, gelecek olan önemli bir haberle hane içinden birinin devlet dairesinde görüşmeye gideceğine yorulur. Emek verdiğiniz işlerin kazancını ve bereketini kat kat alacağınız şeklinde de yorumlanır. 

Rüyada At Sineği Görmek

Rüyada at sineği görmek, hayat boyu maddi sıkıntı çekmeyeceğinizin habercisi olarak görülür. Aynı zamanda başladığınız hiçbir işin yarım kalmayacağına ve olumlu sonuçlanacağına işaret eder.  


Rüyada At Yarışı Oynamak

Rüyada at yarışı oynamak, elinizde olan kazancın ve mal varlığının daha da artacağına alamet eder. Hane içine yeni yatırımlar sonucu gelecek paraya işarettir.

Rüyada At Resmi Görmek

Rüyada at resmi görmek, genel olarak bu rüya sıkıntıların ve aksaklıkların bir anda birikerek sizi zora sokacağına delalet eder. Ancak sonrasında tüm sorunları çözerek feraha ereceğiniz şeklinde yorumlanır. 

Rüyada At Bağlamak

Rüyada at bağlamak, tüm zorlukların üzerinden kimseden destek almayarak tek başına geleceğinizi simgeler. Aile içinde dayanışmanın git gide artacağına işarettir. 

Rüyada At Heykeli Görmek

Rüyada at heykeli görmek, uzun zamandır beklediğiniz bazı konularda şansın yüzünüze güleceğinin habercisidir. Özellikle kariyerinizde dönüm noktası yaşayacağınız durumların karşınıza çıkacağına yorulur. 

Rüyada Zayıf At Görmek

Rüyada zayıf at görmek, alacağınız bazı kararlardan tam anlamıyla emin olamayacağınıza ve endişe haline gireceğinize alamet eder. Kısa süreli yolculuğa çıkarak güzel gelişmelerle geri döneceğiniz şeklinde tabir edilir.