"Müjde, Tersun Tüneli Yapılacak"

Gümüşhane ilimizin Şiran ilçesinde düzenlenen sempozyum sonrasında Kelkit Vadisi Platformunu Kuran ve bu platformun sözcülüğünü üstlenen Şiran Dernekleri Federasyonu Başkanı Serkan Kaya'nın ilk projesi olan Tersun Dağı Tünel Projesi onaylandı.

119

İkinci projesinde ise KelkitVadisinde yer alan ilçelerimizin Gölova'dan itibaren yolun iyileştirilmesi, genişletilmesi, gerekli noktalara tünel, Çamoluk-Alucra-Şebinkarahisar yol bağlantısı, Şiran'a, Tersun Tünelinin açılması ile Karadeniz'in Trabzon iline konforlu ulaşım yapılması hedeflemektedir.

Şiran Dernekler Federasyon Başkanı Serkan Kaya ilk projesi olan Tersun Dağı Tünel projesinin onaylandığının müjdesini verdi.

Serkan Kaya konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında yaptığı sunumunda Gümüşhane-Şiran arasında yer alan ve bölge halkının rüyası olan Tersun Dağına yapılacak olan tünelin planının tamamlandığı müjdesini veren Karayolları 10. Bölge Müdür Yardımcısı Sümer Sucu, 4,5 kilometre uzunluğun öngörülen tünelin projesinin geçtiğimiz günlerde Karayolları Genel Müdürlüğünce onaylandığını hatırlattı.

İç Anadolu ve Akdeniz'i Karadeniz'e bağlayan en kısa uluslararası yol güzergâhında bulunan bölgemizin kalkınması adına büyük önem arz eden Tersun Tüneli projesinin onaylanması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Gümüşhane'miz, Şiran'ımız ve Kelkit-Harşit Vadisi için büyük önem arz eden Tersun Tüneli projesinin onaylanmasına katkı sağlayan Ulaştırma Bakanlığımıza, Karayolları Genel Müdürlüğümüze, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, bürokratlarımıza, kamuoyu yapan Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, bölge insanlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.Bu projenin ihale edilip inşa edilme sürecinin sonuna kadar takipçisi olacağız dedi.Giriş: 24 Ocak 2024 | Güncelleme: 24 Ocak 2024 | Okunma: 119


Kaynak: Yavuz Kayacık
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.