"Kürtün ve Torul Kaymakamları değişti"

Cumhurbaşkanlığı'nın 2021/412 sayılı atama kararnamesiyle Gümüşhane'de görev yapan Kaymakamların görev yerleri değişti.

481

20 Ağustos 2021 tarih ve 31574 sayılı Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararnamesinde Gümüşhane'de 2 ilçenin Kaymakamı değişti.

Kararnameye göre Köse Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat Muş Vali Yardımcılığına, Torul Kaymakamı Ömer Said Karakaş Iğdır Vali Yardımcılığına, Gümüşhane Valiliği Kaymakam Adayı Ekrem Ender Ergün Bolu Mengen Kaymakamlığına atandı.

Kürtün Kaymakamlığına Edirne'nin Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Çağatay, Torul Kaymakamlığına Ardahan Valiliği Kaymakam adayı Orhan Ayaz atandı.

Kürtün Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal kimdir

Mehmet Çağatay Çakal, 1992 yılında Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Demirkent Köyünde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Erzurum'un Oltu ilçesinde, liseyi Artvin Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, iktisat bölümünden 2015 yılında mezun oldu. 17 Aralık 2016  yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını başarıyla geçerek, 105. Dönem Muğla Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Muğla Valiliğinde İl Merkez Stajı, sırasıyla Aydın'ın Sultanhisar ve İzmir'in Seferihisar ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladıktan sonra 8 ay süre ile Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesine Kaymakam  olarak görevlendirildi. Ardından Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Teftiş Stajını tamamladıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere'nin Liverpool Üniversitesine, yabancı dil bilgisini geliştirmek ve çeşitli çalışmalar yapmak üzere gönderildi. İngiltere'de yerel yönetimler ile ilgili çalışmalar yaptı. Akabinde 26 Ağustos-25 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak Yozgat/Çekerek Kaymakamlığı görevine atanan Mehmet Çağatay 

Torul Kaymakamı Orhan Ayaz kimdir

1992 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğmuştur. İlk orta ve lise eğitimini Trabzon iline bağlı Of ilçesinde tamamlayan Orhan AYAZ, 2015 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü"nden mezun olmuştur. 2016 yılında "Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzmanı Yardımıcısı olarak memuriyet hayatına başlayan Kaymakamımız, 2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 107. dönem Mülki İdare Amirliği Ardahan Kaymakam Adayı sıfatıyla mülki idare amirliğine intisap etmiştir. İçişleri Bakanlığının tensibiyle Ardahan'da il merkezi stajını tamamlamasının ardından Yalova-Armutlu ve Diyarbakır-Yenişehir ilçelerinde refiklik stajını tamamlamıştır. 

Giriş: 22 Ağustos 2021 | Güncelleme: 22 Ağustos 2021 | Okunma: 481


Kaynak: gumushane.gen.tr
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.