"Kenan Tatlı'dan Müjde"

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, yaşlı ve engelli aylığı tutarlarının arttırıldığına işaret ederek, yaşlı aylığının 828 TL'den 1084 TL'ye, yüzde 40-69 engelli aylığının 661 TL'den 865 TL'ye, yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların aylığının da 991 TL'den 1.298 TL'ye yükseldiğini belirtti.

199

18 yaş altı engelli yakını olan vatandaşlara ödenen engelli yakını aylığının da 661 TL'den 865 TL'ye yükseldiğini kaydeden İl Başkanı Tatlı, ağır silikozis hastalarının aylığının 1.819 TL'den 2 bin 382 TL'ye çıktığını açıkladı.  Aylık ortalama 535 bin engelli vatandaşa evde bakım yardımı yapıldığının altını çizdi. 2022 yılı Ocak-Temmuz dönemi için evde bakım yardımının 1.798 TL'den 2 bin 354 TL'ye çıkarıldığını kaydeden Tatlı, Çocukların, öncelikle aile yanında desteklenmesi ilkesini esas aldıklarını vurgulayarak, ihtiyaç sahibi ailelere çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti sunulduğunu kaydetti. Tatlı, SED hizmetinde çocuk başına yapılan ekonomik destek tutarı ortalama 1.259 TL'den 1.649 TL'ye yükseldi. Ayrıca koruyucu ailelere çocuk başına yapılan ödemelerin aylık ortalaması 1.964 TL'den 2 bin 572 TL'ye çıkarıldı. dedi.

SOSYAL HAYATA ENTEGRE

Uygulanan sosyal hizmet modelleri ile düşük gelirli birey ve ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda desteklendiğini vurgulayan İl Başkanı Kenan Tatlı, dezavantajlı durumdaki bireylerin çeşitli hizmet ve Sosyal Yardım modelleri ile desteklendiğini kaydetti. Ekonomik olarak desteklenen, çalışabilecek durumdaki birey ve aileleri üretim ile istihdama yönelik projelerle buluşturduklarını ifade eden İl Başkanı, Düşük gelirli vatandaşlarımızın bu projelerle ekonomik ve sosyal hayata daha güçlü şekilde entegre olmasını amaçlıyoruz ifadelerini kullandı. Tatlı, engelli ve yaşlı aylıkları, evde bakım yardımı ve çocuklar için ödenen SED ödemelerinin yapılan artışla birlikte hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını bildirdi.

Bizler AK Parti hükümeti olarak, vatandaşlarımızın zor zamanlarında yanında olmayı kendimize şiar edindik. Hedeflediğimiz ve inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Bir an olsun halkımızın yanından ayrılmayacağız. Giriş: 01 Şubat 2022 | Güncelleme: 01 Şubat 2022 | Okunma: 199


Kaynak: AK Parti Giresun
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.