"GRÜ Öğrencilerinden, Çevre Duyarlılığı"

Giresun Üniversite (GRÜ) Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Giresun Kalesi'nde çöp toplama çalışması yaptı.

225

Ellerine çöp torbalarını alan öğrenciler Giresun Kalesi'nde topladıkları kâğıt, plastik, cam ve çeşitli katı atıkları çöp konteynırlarına attı. Öğrencilerin bu çalışması vatandaşlarca takdir topladı.

Proje kapsamında temizlik çalışmasına katılan öğrencilerden Mehmet Mert Baltürk, uyguladıkları dersin aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi.

Baltürk, Giresun Üniversite Eğitim Fakültesi PDR öğrencileri olarak 4 farklı proje geliştirdik. Uygulamaya başladığımız 1. projemiz tarihi yapıların bulunduğu bölgelerin temizliği. Bu açıdan Giresun Kalesi'ni seçtik. Bizler sadece Giresun Kalesi'nin değil, yaşadığımız her ortamı temiz tutmak zorundayız. Ama özellikle toplumun ortak kullanım alanları olan park, sokak, bina çevreleri ve bahçelerimizi temiz tutmalıyız. Bu konuda herkesin örnek bir davranış sergilemesi gerekiyor. Biz öğrencilere düşen görev çevremizi temiz tutma konusunda herkese örnek olmaktır diye konuştu.Giriş: 30 Mart 2022 | Güncelleme: 30 Mart 2022 | Okunma: 225


Kaynak: Fatma Bulduk Uğurlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.