"Fındık Alım Fiyatları Açıklandı"

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Fındık Çalışma Grubu Başkanı Cemal Öztürk, 2022 yılı fındık alım fiyatının açıklanmasının ardından yaptığı yazılı açıklamada, Fındık Çalışma Grubu olarak açıklanan fiyat ve destekler için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

393

Fındık üreticilerinin açıklanan fiyattan memnun olduğunu belirten Öztürk, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bölge insanımızın merakla beklediği müjdeyi verdi. Fındık üreticimizin yüzünü güldürdü. Buna göre 2022 yılı ürünü için, Giresun ve levant kaliteli fındığın ortalama kilogram fiyatı, alan bazlı ödeme, mazot ve gübre destekleriyle birlikte 54 lira olarak belirlenmiştir. Şimdi sıra üreticimizdedir. Üreticimiz de fındığı tam olarak olgunlaşmadan toplamayarak, iyi kurutarak, mecbur kalmadıkça emanete vermeyerek fındığına sahip çıkmalı ve açıklanan fiyatların üzerinde bir fiyatla ürününü değerlendirmelidir. Böylece fındıktan hem üreticimiz hem de Türkiye kazançlı çıkacaktır ifadelerini kullandı.

Öztürk, açıklamasının devamında, Hükümetimiz bu sene de beklentileri karşılamış, atması gereken adımları atmış ve gereğini yapmıştır. Fındık üreticisine her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımıza, Fındık Çalışma Grubu'nu oluşturan milletvekili arkadaşlarımıza ve sahada alım sürecini yürütecek Toprak Mahsulleri Ofisi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da fındık üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Açıklanan fındık fiyatının Türkiye'ye, üreticilere, fındık sanayicilerine ve ihracatçılara hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum. dedi.
Giriş: 31 Temmuz 2022 | Güncelleme: 31 Temmuz 2022 | Okunma: 393


Kaynak: Cemal Öztürk
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.