"Eynesil Kemaliye Köyü Derneğine Onur Belgesi"

Ankara Şehit Gazi Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından Kemaliye Köyü derneğine onur belgesi verildi.

643

22 Eylül 1981 yılında Kırklareli Babaeski Pancarlı köyünde meydana gelen Askeri Uçak Kazasında 65 Asker Şehit olmuş olmuştu 65 Kişinden biride Giresun Eynesil Kemaliye Köyü Nufüsuna kayıtlı Mehmet Civak'idi  Her yıl  Kazanın meydana geldiği  Babaeski'de yıl dönümü 22 Eylülde kutlanırken Şehitin  Mehmet Civak mezarı Eynesil Kemaliye Köyündedir.

Şehit Mehmet Civak Kemaliye köyü dernek başkanı ve Sarıyer Giresunlular derneği başkan vekili Mustafa Civek'in dayısıdır, yine Kemaliye Köyü Derneği kurucu başkanı Hasan Civak ve Sarıyer Giresunlular dernek başkanı ve Kemaliye köyü derneği eski başkanı Erkan Civakın amcası. 

Ankara şehit gazi sosyal hizmetler merkezi verdiği onur belgesinde, Giresun Eynesil Kemaliye Köyü Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği,Türkiye Cumhuriyeti Ülkesi ve Milletinin Bölünmez Birliği için bedenlerini Bayrak yapan Kahraman Gazilerimize Şehit Çocuklarımıza verdiğiniz değerli desteklerden dolayı teşekkür ederiz diye yazıyor. Şehitimize ve Şehitlerimize Yüce Mevladan Rahmet dilerim Mekanları cennet olsun Ruhları Şad olsun.Giriş: 12 Mart 2021 | Güncelleme: 12 Mart 2021 | Okunma: 643


Kaynak: Aydın Kömürcü
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.