"2023 Mezunlarımızı Uğurladık..."

Üniversitemize bağlı fakülte ve yüksekokullarda, 2022-2023 öğretim yılında, lisans ve önlisans seviyesinde öğrenim gören öğrencilerimizden yaklaşık 4 bin mezun adayı öğrencimiz için mezuniyet töreni düzenlendi.

123

Havaların yağışlı olması münasebetiyle, Batlama Vadisinde bulunan Hüseyin Avni Alpaslan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törenler 21-22 Haziran 2023 tarihlerinde iki oturumda gerçekleşti. 21 Haziran 2023 Çarşamba günü  lisans düzeyindeki okullardan mezun olan yaklaşık 2200 öğrenci için düzenlenen törende, halk oyunları, müzik ve eğlence eşliğinde çeşitli etkinlikler yapıldı.Törene çok sayıda öğrenci velisi de katıldı.

MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal'ın da iştirak ettiği törene, Belediye Başkan Vekili Salih Özdemir, Vali Yardımcısı ve Keşap Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas, Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı ile birlikte bazı il protokolü üyeleri, siyasi parti il başkanlarının yanında  Üniversitemizde görev yapan çok sayıda öğretim üyesi ve öğretim elemanı da hazır bulundu.

Bulancak Belediyesi Mehteran Takımının gösterisinin ardından, Devlet Konservatuarı öğrencileri tarafından müzik dinletisi ve halk oyunları etkinlikleri sergilendi. 

Dönem birincisi Eğitim Fakültesi öğrencisi tarafından öğrenciler adına yapılan konuşmanın ardından, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve Üniversite genelinde ilk üçe giren öğrencilere ve ailelerine çeşitli ödüller verilmesi ile devam eden törende bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, Üniversitede tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında katılımcılara kısa bilgiler verdi.

Rektörümüz törende yaptığı bu konuşmada, öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunarak, kendilerini Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda yetiştirmek için sürekli gayret içinde olmalarının önemine değindi.

Üniversitemizin yerleşkeleri hakkında da kısa açıklamalar yapan Rektörümüz, törene iştirak eden öğrenci velilerini de tebrik ederek, emanetlerinizi en iyi şekilde eğitip yetiştirerek size teslim etmenin gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Bundan sonra hizmet sırası gençlerimizde. Aldıkları eğitimin sorumluluklarını yerine getireceklerine inancım tamdır diye konuştu.

Rektörümüzün ardından kürsüye gelen Belediye Başkan Vekili Salih Özdemir ise, öğrenci ve ailelerini tebrik ederek, başarılar diledi.


Son olarak, MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal da kısa bir konuşma yaparak, kendisinin de 2006 yılında Giresun Üniversitesi'nin ilk mezunlarından biri olduğunu hatırlatarak, Giresun Üniversitesi ailesinin bir parçası olmaktan onur duyuyorum, dedi. Gençlere kapılarının her zaman açık olduğunu vurgulayan Konal, Alparslan Türkeş'in bir konuşmasını da hatırlatarak, hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bu bayrağı asla kirletmeyin uyarısında bulundu.

Konuşmaların ardından, lisans düzeyinde eğitim veren okullardan ilk üç derece içinde mezun olan öğrencilere çeşitli hediyeler ve ödüller takdim edildi.

Sunucunun eşliğinde, mezuniyet yemini söyleyen mezun öğrenciler törenin sonunda hep birlikte havaya kep fırlattılar.

22 Haziran Perşembe günü yapılan ikinci mezuniyet töreninde de, Üniversitemizin Meslek Yüksekokullarında önlisans düzeyinde eğitim görerek mezun olan yaklaşık 2 bin öğrenci mezuniyet andı içti.


İkinci törende de, Bulancak Belediyesi Mehter Takımı gösterilerinin ardından, Devlet Konservatuvarı öğrencileri ve öğretim elemanları tarafından müzik ve halk oyunları icra edildi.

Önlisans öğrencileri arasında Üniversite birinciliğini elde eden öğrencimizin öğrenciler adına yaptığı konuşmanın ardından, Rektörümüz tarafından ilk üç dereceyi kazanan öğrencilere ve ailelerine çeşitli hediye ve ödüller takdim edildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, bu törende de öğrencilere ve ailelerine hitap ederek, pandemi ve sonrasında gelişen deprem afeti tedbirleri neticesinde ellerinden geldiği kadar eğitim ve öğretimin aksamadan yürümesi için canla başla çalıştıklarını hatırlattı.

Konuşmasında öğrenci velilerini tebrik eden Rektörümüz, evlatlarınızın bu mutlu gününde yanlarında olmanız, sadece onları değil, bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir, dedi.

Öğrencilere de çeşitli uyarılarda bulunan Rektörümüz, çağın ileri teknoloji çağı olduğunu, bilgiye ulaşma yarışının her gün artan hızda devam ettiğini, öğrencilerin kendilerini bu yarıştan asla koparmaması gerektiğini hatırlattı.


Üniversitemize bağlı 11 Meslek Yüksekokulunda ilk üç dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediye ve ödüller takdim edildi.

Sunucu eşliğinde edilen yeminin ardından, öğrenciler hep birlikte havaya kep fırlattılar. Törenin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, öğrencilerin arasına girerek onlarla birlikte horon oynadı. Mezun öğrencilerimizi bir kere daha yürekten kutluyor, hepsine başarı ve mutlular diliyoruz.Giriş: 22 Haziran 2023 | Güncelleme: 22 Haziran 2023 | Okunma: 123


Kaynak: Giresun Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.