"Tatlı'dan Malazgirt Zaferi Mesajı"

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Malazgirt Zaferi'nin 951.ci yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

292

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, mesajında şu ifadelere yer verdi, 26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan liderliğindeki Türk Ordusunun, kendisinden dört kat daha kalabalık Bizans ordusunu yendiği ve Türk Milleti'ne Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açan tarihimizin en şanlı zaferlerimizden Malazgirt Zaferi'nin 951'nci yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Sultan Alparslan'ın Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır sözünden de anlaşılacağı gibi bu zafer, Anadolu'nun Türk Yurdu olmasını ve sonsuza kadar Türk Yurdu olarak kalmasını sağlayacak önemli bir zaferdir. Nitekim bu zaferden sonra kısa zamanda Marmara kıyılarına kadar ulaşılmış ve o günden bugüne kadar geçen sürede bu coğrafyanın ebedî bir Türk yurdu olduğu tüm cihana ilân ve ispat edilmiştir.

Anadolu'da birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hâkim olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi ruhu, üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen milletin sinesinde hala dipdiridir. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşırken geçmişimizden aldığımız güç, bizlere her zaman yol gösterici olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, canları ve kanlarıyla vatan topraklarını bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi, bu uğurda her türlü maddî ve manevî fedakârlığı göstermiş olan gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.Giriş: 25 Ağustos 2022 | Güncelleme: 25 Ağustos 2022 | Okunma: 292


Kaynak: AK Parti Giresun İl Başkanlığı
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.