"Giresun STK'ları Şehitlerimizle Buluşuyor"

Afyon Giresun şehitliği anma programı ve Giresun günleri tanıtım etkinliği heyecanı başlıyor.

266

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş ve Başkan yardımcısı Gürbüz Ekinci Afyonkarahisar Giresun Şehitliği ziyaret programı ve Giresun Günleri ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, hem Giresun Günleri etkinliğine, hem de Afyonkarahisar Giresun Şehitliği anma programına Giresun Medya Platformu basın ekibi olarak bizlere davette bulundu.

GİRESUN STK'LARI, ŞEHİTLERİMİZLE BULUŞUYOR

Giresun Federasyon Genel Başkanı Muhterem Memiş, her yıl yapılan anma etkinliklerinin her yıl olduğu gibi bu yılda daha büyük bir önem arz ettiğini vurguladı

27 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Afyon İscehisar Giresunlular Şehitliği Anma Programında Kurtuluş Savaşı sırasında işgal görmeyen tek vilayet olan Giresun'dan yola çıkan ve 2 gönüllü alay askerle vatanı savunurken Afyon'da şehit düşen Giresunlu kahramanların torunları, atalarını Afyon'daki şehitlikte yâd edecek.

Şehitlik alanında bulunan Giresun Konağı, Şehitlik Müzesi ve Şehitlik Abidesi ile şehitlerimizin şanına yakışır bir Giresun şehitliği olduğunu belirten Başkan Muhterem Memiş, tüm Giresunlu sivil toplum kuruluşlarının ve tüm hemşerilerimizin yoğun katılım sağlaması gerektiğini belirterek selam ve sevgilerini gönderdi.

15. GİRESUN GÜNLERİ 1-4 Eylül TARİHLERİNDE YAPILACAK

15.Giresun günleri ile ilgili Bilgilendirmelerde bulunan Başkan Muhterem Memiş, Eylül ayının ilk haftasına İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gün verdiğini, protokol davetiyelerinin dağıtıldığını Yenikapı Giresun Günlerinin 1-4 Eylül 2022 Tarihleri arasında Yenikapı etkinlik alanında yapılacağını söyledi.

Başkan Muhterem Memiş, Amacımız toplumsal birlikteliği öne çıkarmak, doğduğumuz toprakların kültürünü doğal güzelliklerini tanıtmak ve hemşerilerimizle kaynaşmasını sağlamak amacıyla Giresun gabuğunu gırdı efsane sloganı ve Giresun'da nefes al sloganı ile Giresunlunun Kalbi Yenikapı'da atacak ve Geleneksel kültürümüz ile birlikte yerel sanatçılardan konserler, yöresel stantlar, yerel tatlar, folklor gösterileri etkinlik boyunca yer alacaktır, 15. Giresun Tanıtım Günleri açılış töreni 1 Eylül Perşembe günü 16.00'da yapılacaktır. dedi

GİRESUN MEDYA PLATFORMU, 15. GİRESUN GÜNLERİNE VE AFYON GİRESUN ŞEHİTLİĞİ ANMA PROGRAMINA HAZIR

Giresun Medya Platformu Başkan vekili Sadi Toygar, etkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada Giresun Medya Platformu elinden geldiğince Giresun'a ve Giresunlulara faydalı işler yapma çabasındadır. 

Giresun Federasyonu tarafından sivil toplum kuruluşları ile birlikte geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 15. Giresun Günleri tanıtım etkinliği düzenleniyor. Giresun Medya Platformu olarak Her yıl katıldığımız bu etkinliklerde yine yerimizi alacağız. 

Giresun'un sorunlarını ilgililere ve kamuoyuna iletmeye çalışacağız. 15 yıldır yapılan Giresun Günlerine katılım sağlayarak Giresunluları temsilde en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız ve birçok projenin oluşmasında kamuoyu desteğini basın olarak sağladık. Giresun Federasyonu yönetim kurulu ve Giresun Medya Platformu yönetim kurulu ile birlikten kuvvet doğar ilkesiyle hareket ederek, Giresun'un sosyal, ekonomik, kültürel ve turizm alanında tanıtımına büyük katkı sağlıyoruz ve ekibimiz ile birlikte Afyon Giresun şehitliği Anma programına ve Giresun Günleri tanıtım etkinliğine tam gaz hazırlanıyoruz. 

KURTULUŞ SAVAŞINA GİRESUN DAMGASI

İstiklal Savaşımızın kalbinin attığı Afyonkarahisar'ın kıraç bir tepesine GİRESUN damgasını vurarak bir ebediyet kazandıran bu ŞEHİTLİK bizim gurur abidemizdir. Giresun'a çok uzun bir mesafede bu ıssız ve hâkim tepeden GİRESUN adı aziz şehitlerimizle beraber ebediyete kadar yaşayacaktır.

27 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan, Afyon İscehisar Giresunlular Şehitliği Anma Programında kurtuluş savaşı ve zaferi ruhunu tekrar yaşayacağız ve o ruhu kamuoyu ile haber ve görüntülerimizle paylaşacağız. Federasyon Başkanı Muhterem Memiş ve Başkan yardımcısı Gürbüz Ekinci'ye davetleri için teşekkür ediyorum dedi.Giriş: 25 Ağustos 2022 | Güncelleme: 25 Ağustos 2022 | Okunma: 266


Kaynak: Giresun Medya Platformu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.