"Sanatçımıza Ödül ve Davet Çukurova'dan Geldi"

Giresun ve Karadeniz'in güçlü sesi Türk Halk Müziği sanatçısı Ayşe Karaçam'a ödül ve davet geldi.

91

Aslen Osmaniyeli olan Oskar Kristalin Sahibi Osman Duman 15 Giresun Günlerini ziyaret edip değerli sanatçı Ayşe Karaçam'a üzerinde kırmızı gül ve albayrağımız olan kristali Giresunluların huzurunda takdim etti.

Ödülü alan sanatçı Ayşe Karaçam Bu ödülü ben hayranlarım, Karadeniz ve Giresun adına alıyorum. Bu ödül siz değerli hemşerilerimindir. Siz olmasanız bizim kıymetimiz olmaz dedi. İş insani Osman Duman beye hem ödül için hem de Çukurova ve Osmaniye ilimizde yapılacak olan iki festivale davet ettiği için sonsuz teşekkür ederim. diye konuştu.

İş insanı Osman Duman da Giresun'u ve Giresunluyu çok sevdiğini Karadenizli ve Giresunlu çok arkadaşı ve komşuları olduğu dile getirdi.15 Giresun Günlerinde olmaktan onur duyduğunu Giresunluların çok misafirperver olduğu söyledi. Ayrıca ödülün sanatçı Ayşe Karaçam'a çok yakıştığını belirtti. Çukurovalı olarak Osmaniye ilimizin kültür ödülü Giresun ilimizin kültür ve sanatına armağan olsun. İnşallah çalışmalarımız devam ediyor çotanak figürlü avize yapıyoruz dedi.

Kristalin üzerindeki Albayrak ve kırmızı çiçek Türkiye Cumhuriyetinin çok kıymetli bir ülke olduğunu belirtiyor. Giresunluların Afyonkahisar'da bulunan şehitliğine de değinen Duman Türk Milleti Şehitleriyle yaşar. Afyonkarahisar İscehisar Giresunlular Şehitliğinde metfun olan ecdada rahmet olsun dedi. Ayşe Karaçam kardeşimizi Çukurova ve Osmaniye'de yapılacak olan 2 festivale davet ediyorum dedi. Giriş: 05 Eylül 2022 | Güncelleme: 05 Eylül 2022 | Okunma: 91


Kaynak: Aydın Kömürcü
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.