Rüyada Zincir Görmek Ne Anlama Gelir?

1027

Rüyada zincir görmek ömrü uzun olan kadına, helal mala, korkutulmaya, işlerin durgunlaşmasına ve çetinleşmesine işaret eder. Elinde yahut yanında zincir görmek işlenen günahlara, boynunda zincir görmek huysuz biriyle evlenmeye, Zincirle bağlanmak üzüntü ve kedere işarettir. Eski hükümdarların zincirini görmek mazlum için yardım ve galibiyete, ülke insanları için adaletli yöneticilere delalet eder. 
Rüyada zincir görmek, kuvvet bulmaya; bekâr ise evlenmeye; gurbette ise yurduna dönmeye; boynunda zincir görmek, çok kötü bir söz işitmeye; bütün zincir ve bağlardan kurtulmuş görmek ise iyiliğe ve rahatlığa işarettir.
Rüyada zincirlerden kurtulmak büyük başarı olarak yorumlanır. Rüyada zincirler yakın aile ve dost bağlarını da işaret eder. 
Rüyasında el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğunu gören kimse, önemli bir şeye sahip olmayı ister. Fakat imkânı olmadığı için derin kedere boğulur. Ellerindeki zinciri çıkaran iyi bir fırsat yakalar.
Rüyada zincir görmek Neye Yorumlanır?
güçlü olunacağına yorumlanır. Bekâr birisi için evleneceğine işarettir. Rüyayı gören kimse gurbetten vatanına dönecek demektir. Boynunda zincir görmek, iftiraya uğrayacağınıza işaret eder. Rüyada el ve ayaklarının zincirle bağlı olduğunu görmesi çok büyük bir isteği olduğuna yorulur.
Rüyada zincir, hâkim veya yardımcıları ile yorumlanır. Herhangi bir zincir hâkim yardımcılarına; bir kap içinde zincir görmek ise mala delalet eder. 
Birine zincirle bağladığını görmek o kimsenin küfrüne ve yoldan sapmasına sebep olur. Ebu Sait El Vaiz e göre zincire vurulduğunu görmekte hayır yoktur. Rüyasında tutulup zincire vurulduğunu gören, büyük sıkıntıya düşer.
Rüyada zincir görmek, yakında haksızlığa uğrayacağınız anlamına gelir. Zincirlerden kurtulduğunuzu gördüyseniz, gereksiz bir görevden kurtulacaksınız demektir.
Rüyada boğazında zincir görmek, kötü ahlaklı biriyle arkadaş olmaya işaret eder. Eğer bu metal gümüşten ise, kadınlar tarafından eziyet edilir. Altından ise, mal yüzünden zarara uğrar. Bakırdan ise mülk ve eşya yüzünden zarar görür. Eğer kalay veya demirden ise, ticaret ve geçim yüzünden sıkıntıya düşer. Eğer ağaçtan ise zararı bu söylediklerimize göre daha az olur.
Boynunda zincir olduğunu gören kendisine verilen emaneti saklamaz. Ellerinin boğazına zincirle bağlı olduğunu görmek, hasisliğe delalet eder. Ellerinin zincirlenmiş olduğunu gören, Allah hakkında kusur eder. Boynundan zincirle çekilip götürüldüğünü görmek ayrılığa işarettir. Elde, ayakta, boyunda ve bütün vücudunda zincirlerle bağlandığını görmek kesinlikle hayra yorumlanmaz.