Rüyada Zabıta Görmek Ne Anlama Gelir?

1285

Rüyada zabıta görmek, kurtuluşa, selamete ermeye işarettir. Çünkü zabıta halkın işleriye uğraşan memurdur. Rüyada kadın yada erkek farketmeksizin zabıta olduğunu görmek öğretmen, baba, kurtuluş, hoca, hakim ve borcunu ödemek gibi anlamlara gelir. Kendini de zabıta olarak görmek bu şekilde tabir edilir.
Rüyada zabıta, halkın işlerini ıslaha çalışan kimseye, babaya, öğretmene işarettir. Rüyada Temiz giyimli ve güleryüzlü , ağırlaşlı ve ciddi zabıta memuru görmek insanların sıkıntıdan kurtulmasına yorumlanır. Rüyada Zabıta memurunu görmek, herkesin kurtuluşa ermesine delalet eder. Çünkü Belediye Memuru ekseriya halkın işini ıslaha çalışır.
Bir kimsenin rüyasında zabıta memurunu, arabasını konforlu, kıyafetinin güzel bir halde olduğunu, yakışıklı ve hoş koktuğunu görmesi, rüyayı görenin güzel hareket etmesine delalettir. Bazen rüyada zabıta görmek, babaya, terbiyeciye, hoca ve hakime alamettir. Rüyada zabıta müdürü görmek, işlerin yoluna gireceğine ve insanları koruyan kimselere de işarettir.
Zabıta amiri veya memurunu güzel bir halde görmek, güzel bir yardıma, şiddet ve korkudan emin olmaya delâlet eder. Rüyada başkasının, birinin, eşinin rüyada zabıta görmesi, borcunu ödemeyede işaret eder. Rüyada kadın zabıtanın ceza yazdığını görmek; insanlara sırrınızı açmamaya yorumlanır.
Rüyada zabıtadan kaçmak
Hayır ve nimete delâlet eder. Rüyada ilim ve irfan sahibi birinin zabıtadan kaçması, yüksek bir memuriyete işaret eder. Yine rüyada korktuğu zabıtadan kaçtığını görmek, korkudan emin olmaya ve düşmana galip gelmeye işeret eder.
Rüyada zabıtaya yakalanmak ta işlerinin yoluna girmesi olarak tebir olunur.
Rüyada zabıtayla kavga etmek, rızık hususunda cehd ve gayrete delâlet eder. Ayrıca bu rüya devlet büyükleriyle münakaşada bulunmaya işarettir. Rüyada zabıtayla tartıştığını görmek, üzüntü,kedere ve müşkül işlere bulaşmaya delâlet eder.