Rüyada Yumurta Almak Ne Anlama Gelir?

818

Rüyada yumurta almak mutluluğa, zenginliğe ve ele geçecek mal olarak yorumlanır. Bekar için evliliğe işarettir. Yumurta aldığını görmek kadınlara, çok yumurta almaksa; gümüş paraya delalettir. Kırık yumurta almak bereketin gitmesidir.

1- Birinden Yumurta Almak

Birinden yumurta alınması iş ve ekmek sahibi olmaya delalettir. Fazlaca yumurta alan, bol para kazanır. Büyük yumurta alınması, hayır ve ferahla tabir olunur. Aynı zamanda bu Rüya yeni iş fırsatları anlamına da gelebilmektedir.

2- Rüyada Organik Yumurta Almak

Zor ve çetin işlerin halledilmesine ve mala delalet eder. Bu rüya aynı zamanda hizmetçilerinin malına işarettir. Yaşamda çok para ve istikrar anlamına gelir. Bekar birinin bu rüyayı görmesi evlenmesine yorulur.

3- Pazardan Yumurta Almak

Pazardan yumurta alınması temiz rızka, bölge halkı için ucuzluk olarak tabir edilir. Rüyayı görenin bolluk ve bereket içinde yaşayacağına yorulur. Pazardan yumurta alınması rüya sahibinin sağlığını ve güzelliğini gösterir.

4- Rüyada Folluktan Yumurta Almak

Kümesten yada folluktan yumurtaları almak kolay yoldan gelir etmeye ve rahat bir hayat sürmeye yorulur. Rüyayı gören kimsenin zahmetsizce para kanacağını ve işini büyütmek için çok güzel fırsatlar elde edeceğine işaret eder.

5- Yumurta Hediye Almak

Her durumda yumurta hediye alınması iyidir. Evlat, aile, mal, izzet, itibardır. Kokusu ise rütbe, murat, cariye ve zevce olarak tabir olunur. Rüyasında birinden yumurta hediye aldığını gören kimse zahmet çekmeden para kazanacağını ifade eder.

6- Rüyada Marketten Yumurta Almak

Yeni fırsatlar sayesinde gelir kapılarının ve kazanç yollarının çoğalacağının işaretidir. Mutluluğa ve zenginliğe işaret eder, bazen de evliliğin işaretidir. Bakkal yada marketten yumurta alınması kolaylıkla elde edilen nimete tabir edilir.

7- Parayla Yumurta Satın Almak

Mal, zevce, izzet, rütbe, murada ermek, evlat ve hizmetçi demektir. Parayla yumurta satın alınması kazançlı bir ticarete işarettir. Şeyh el-Nabulsi'ye göre yumurta satın alan kimsenin eline gümüş para geçer. Yumurta satın almaksa beklenmeyen bir yerden gelecek mal demektir.

8- Rüyada Rafadan Yumurta Almak

Kaybolan mal ve eşyanın bulunmasına işaret eder. Gümüş paraya da işarettir. Rafadan yumurta toplanması iyi bir habere, hane halkı için mutlu bir yaşamı ifade eder.

9- Yuvadan Yumurta Almak

İşlerin kolaylaşacağına yorulur. Rüyayı gören kimsenin güzel bir çocuğu olur. Yuvadan yumurta alınması aynı zamanda mutluluğu ve bolluğu olan yeni bir yaşama delalet eder.