Rüyada Yıkanmak Görmek Ne Anlama Gelir?

462

Rüyada yıkanmak, hastalık ve dertlerden sıyrılmaya, sabunla yıkamak güzel, hayırlı haberler almaya yorumlanır. Rüyanızda yıkanmak günahlarınızın affedildiği anlamına gelir. Berrak bir suyu olan göl veya nehirde yıkanmak, sıkıntıdan kurtulacağınıza ve geçiminizin bol ve bereketli olacağına işarettir. Rüyada bulanık suda yıkanmak ise, bu rüyanın aksiyle tabir olunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yıkanmak, mütedeyyin olmaya, üzüntü ve kederden kurtulmak demektir.

 

1- Rüyada Yıkanmanın Anlamı ve Yorumu

Rüyada temiz bir suda yıkandığını görmek; bütün sıkıntı, borç ve hastalıklardan kurtulmaya, kirli ve bulanık bir suda yıkanmak; sıkıntıya, üzüntüye, borçlanmaya ve hastalanmaya işarettir. Rüyada su ile yıkanıp temizlendiğini görmek, üzüntü, keder ve sıkıntıdan halâs olmaya delalet eder. Bazı kere de bu rüya günahlardan temizlenmeye işarettir.


2- Rüyada Su İle Yıkanmak

Rüyada soğuk su ile yıkandığını görmek, tövbe etmeye, hastalıktan şifa bulmaya, hapisten çıkmaya, borcunu ödemeye ve korkudan emin olmaya işarettir. Rüyada yıkandığını görmek, üzüntüden, dertten, tembellikten ve bilumum sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Rüyayı gören için şeref ve itibarın artmasına, iyi bir isim yapmaya işarettir.

 

3- Rüyada Bulanık ve Pis Su İle Yıkanmak

Bulanık ve pis bir su ile yıkandığını görmek, sonu hayır olmakla birlikte, başlangıçta birçok dert ve sıkıntıyla karşılaşmaya işarettir.


4- Rüyada Biri Tarafından Yıkanmak

Birini yıkamak veya biri tarafından yıkanmak, yıkanan kimseyi manen temizlemeye veya onun hakkında güzel düşünceler taşımaya işarettir.


Birinin yıkanmasında ona yardımcı olduğunu görmek, onu bir meselede temize çıkarmaya işarettir.

 

Bilinmeyen bir kadının yıkandığını görmek, yağmur yağmasına işarettir.


5- Rüyada Deniz ve Gölde YIKANMAK

Rüyada deniz veya gölde yıkandığını görmek, sıkıntılardan kurtulma ya, Allah'tan (c.c) hayâ ederek günah işlememeye, dinin emirlerini titizlikle yerine getirmeye işarettir.


6- Rüyada Sabunla Yıkanmak

Sabun ile yıkanmak sevincin sürekliliğine işaret eder. Hapiste olan bir adamın rüyada kuyudan kova ile su alıp sabunla yıkandığını görmesi, hapisten kurtulmaya ve hürriyete delâlet eder.


7- Rüyada Yıkanmakla İlgili Diğer Tabirler

İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki Rüyada yağmur suyu ile yıkandığını görmek, korkudan emin olmaya işarettir.


Kadının âdetten kesilip yıkandığını görmesi, tövbe etmesine, üzüntü ve kederden kurtulmasına işarettir.

 

Nehirde yıkanan kimse, büyük bir mülke kavuşur veya böyle bir mülk sahibiyle yakınlık kurar.


Bu ırmakta yıkanan kişi, borçlu ise borcunu öder, üzüntülü ise üzüntüsü gider, esirse serbest bırakılır, yoksulsa zengin olur, ilim öğreniyorsa bu alanda sayılı kimseler arasına girer.Irmakta yıkanmak büyük bir mülke yahut böyle bir mülkten istifadeye, korku ve üzüntüden kurtulmaya delalet eder.

 

Çağlayanda yıkanmak, büyüklerin himmetini görmeye, dualarını almaya işarettir.

 

Rüyada çeşme suyu ile yıkandığını görmek, gam ve kederden kurtulmaya işarettir.


Rüyada denizde yıkanmak, günahlardan arınmaya işarettir.


Hamamda ılık su ile yıkanmak, sevinç ve sürura, borcunu ödemeye ve günahlardan arınmaya işarettir. Hamamda çok sıcak su ile yıkanmak, üzüntü ve kederdir.


Hamamda soğuk su ile yıkanmak, hastalıktan kurtulmaya işarettir. Havuzda yıkanmak muradın gerçekleşmesine işarettir.


Rüyada şifalı su kaynağından yani kaplıcada yıkandığını görmek, sağlık ve afiyete, güç ve kuvvete işaret eder.