Rüyada Yemek Görmek Ne Anlama Gelir?

689

Rüyada yemek görmek geçim yollarının kolaylaşmasına ve hayırlı rızka, kanaate, menfaat elde etmeye bereketli kazanca yorumlanmaktadır.

 

Kişinin rüyasında yemek görmesi şöhrete, müjdeye, etli yemekler ise yoksul için zenginlik anlamına gelir.


Rüyanızda sürekli yapılan yemekler görmeniz daimi rızka, mevsimlik yemekleri görmekse geçici olan rızık ve rızık sebeplerine alemettir.

 

Rüyada yemek görmek, gören için geçim ve maişetinin fazlalığı demektir.


Aşırı sıcak ve katı yemek görmek rızık kazanmada karşılaşılan güçlüklere yahut bereketsizliğe alamettir.

 

Rüyada yemek pişirmek yoksulluktan sonra zengin olmaya ve yemeğin lezzeti ve güzelliği nispetinde değeri olan memuriyete alamettir.


Rüyada ekşi yemek görmek çirkin söz işitmeye, ekşi yemeğe hamt ettiğini görmek üzüntü ve kederden kurtularak sevince erişmeye alamettir.

 

Yemek davetine çağırmak nefsini kötü görülen bir işe yöneltmeye, davete icabet edilip yemekleri yense yönetici olmaya, hastası varsa iyileşmesine, yitiği varsa bulunmasına alamettir.


Bol çeşitli yemeklerin ve şarabın bulunduğu meclise davet edilmek cihada (savaşa) çağırılmaya ve şehit olmaya, Düğün yemeğine davet edilmek pişmanlığa, Ziyafet yemeğinde hazır bulunmak müjde ve sevince işarettir.

 

Rüyada birinin kendisi için yemek yaptığını görmek onun yardımını görmeye ya da hile yapmasına; Yemek daveti hayır için toplanmaya yorulur.


Kötü yemeklerin görülmesi hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir.


Birçok insanın bulunduğu yerde yemek gördüyseniz, bu rüya bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.

 

Rüyada yemek görmek; mutluluk ve huzura, pişmiş güzel yemekler; malınızın artacağına, kötü ve lezzetsiz yemekler; üzüntü ve kedere, ekşi yemek; hastalık ve sıkıntıya, kokmuş ve bozulmuş yemek; haram mala, acı yemek görmekse; kötü bir söz duymaya, işarettir.


Kuş etli yemek görmek şifadır. Beyaz renkli olan her yemek, ekşi yemekten hayırlıdır. Eğer yemek yağlı olursa zararı yoktur.


Rüyada yemek görmek mutluluktur.


Rüyada yemek görenin, rızık ve maişeti fazlalaşır. Ziyafet için yapılan yemekleri görmek, müjdeye, yas için yapılan yemekleri görmek ise, üzüntü ve kederdir.


Her zaman pişirilebilen yemekler, rızık ve daimi olan faydalara işarettir. Patlıcan ve kabak gibi mevsiminde pişirilen yemekler daimi olmayıp bazı zamanlarda ele geçen rızka işarettir.

 

Rüyada yemek görmek müjde, kısmet, mal, para, mal, evlilik olarak yorumlanır. Et yemeği ise sağlık sorunudur.


Kabaklı yemek görmek, hidayet ve Sünnet Seniyyeye itibar etmeye ve zekâya delildir.


Eti ile pismiş yemek gören kişi fakirse bu rüya onun için zenginliktir.


Rüyada bir yemeğin ondan daha üstün bir yemeğe dönüştüğünü görmek. Rüyayı görenin temiz kalpli olduğuna delildir.


Rüyada yemek görmek zahmet çekmeden elde edilecek maldır.


Rüyada bizzat rüyayı görenin güzel bir yemek pişirmesi, o yemek değerince bir memuriyete nail olmasına ve fakirlikten sonra zengin olmasına delildir. Eğer rüyayı gören için yemeği bir başkası pişirirse, bazen rüya sahibine hile yapılır veya yapılmasından korkulur. Bazen de maksadına kavuşması için yardım yapılır.


Rüyada bir insandan eksi bir yemeği alması, o insandan çirkin bir söz işitmesine işarettir. Eksi bir yemek aldığını ve başka bir kimseye yedirdiğini görse, o kimsenin yemeği yediren kimseden kötü bir söz işitmesine işarettir. Eğer aldığı ekşi yemeği kendisi yiyecek olsa, ona hastalık veya keder isabet eder.


Yiyecek ve içeceklerden sicak bir sey görmek, fazla mesakkatli rizka isarettir. Bazen de, haram kazanç ve bereketi iptal etmeye isarettir.