Rüyada Sarı Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

451

Rüyada sarı yılan görmek; düşmanınızın hasta olduğuna yorulmakla birlikte, İslami Rüya tabirinde yılan düşman, sarı yılan ise hastalık demektir. Bu nedenle kişinin rüyada sarı yılan görmesi hasta bir düşman anlamına gelir ve zayıf düşmek, hastalık, kuvvetsiz olmak olarak tabir edilir.

Yine rüyada sarı yılan bulaşıcı hastalıklar anlamında kullanılmakla birlikte aynı zamanda zararsız düşmana, sinsi arkadaşa, kurnaz akrabaya, sizi kıskanan kimselere de işarettir. Evinize sarı yılan girdiğini görmek; bir sıkıntı yaşayacağınıza işaret eder.

1- Rüyada Altın Sarısı Sarı Yılan Görmek

Rüyada altın sarısı yılan görmek, zengin kimselerden gelecek maddi faydaya işaret eder.

2- Rüyada Sarı Yılan Sokması

Sarı yılan sokması, can sıkıntısı ve öfkelenmeye işarettir. Kötü sözler işitmeye yorumlanır.

Rüya sahibini sokan sarı yılan uzun, kocaman, iri, kalın ve büyük bir yılansa korkuya işaret eder.

Rüya sahibinin sarı bir yılanın kendisini soktuğunu görmesi, yasak ve mahsurlu bir şeyi yapmasına delalet eder. Ayrıca uyarı niteliğinde olan bu rüya yakın çevrenize gereken ilgiyi vermeniz gerektiğini ifade etmektedir.

3- Rüyada Küçük Sarı Yılan Görmek

Sarı renk yılan, her yönden hastalık ve zayıflık olarak tabir edilir. Canınızı sıkacak ufak tefek sıkıntıları işaret eder.

4- Rüyada Sarı Yılanla Konuşmak

Sarı yılanın kendisine bir şeyler söylediğini görmek, bir düşmandan erişecek hayır ve sevince delalet eder. Rüyada sarı yılanın kendisine güzel sözlerle hitap ettiğini görmek, düşmanla barışmaya delalet eder.

5- Sarı Yılan Sütü İçmek

Kişinin sarı yılan sütü içtiğini görmesi, Allahu Teâlâ'nın razı olacağı bir ameli işlemeye işaret eder.

6- Rüyada Sarı Yılan Eti Görmek

Rüyada yılan eti görmek, düşmandan mala yorulur. Rüyada sarı yılanın eti, kemiği, derisi, kanı düşmanın malına delalet eder.

7- Sarı Yılan Eti Yemek

Rüyada sarı yılanın etini çiğ olarak yemek, düşman üzerine galip gelmeye ve düşmanın malından nasiplenmeye yorulur. Rüyada sarı yılan yenin yorumu, sevinç ve menfaat demektir. Hasta bir düşmandan mal ve menfaat elde etmek anlamına gelmektedir.

8- Rüyada Sarı Yılan Tutmak Görmek

Yüksek mertebelere nailiyete delalet eder. Mevki ve makam sahibi olmaya yorumlanır. İnsanlar içinde saygın bir kimse olacağınıza yorulur. Sıkıntıların bitmesine, endişeli günlerin son bulmasına işaret eder.

9- Sarı Yılan Isırması

Sarı renkli yılanın ısırması, zayıf ve hasta düşmandan erişecek eza ve meşakkate işarettir. Rüyada rüyada sarı yılan ısırdığını görmek, ısırılan kimsenin haram olarak kazandığı mala delalet eder.

Rüyada sarı yılan ısırması, hayırlara yorulmaz. Maddi anlamda güçlü olan bir insanın çevresindeki insanları etkisi altına almasına yorulur. Rüyada sarı yılan ısırmasının anlamı, genelde kem gözlü, art niyetli, hile yapana, hainlik ve kötülük düşünen sinsi insanlara yorulur.

Bazen de bu rüya kötü arkadaşlıklardan uzak durmanız gerektiğine, aksi takdirde zarar göreceğinize işarettir.

10- Rüyada Sarı Yılan Kovalaması

Rüya sahibinin, düşmandan gelen kötülük ve şerre karşı korunmak olarak tabir edilir. Eş, dost, Aile ve akrabalarına daha çok zaman ayırmasını ifade eder. İhmal ettiği kimselerin gönlünü almasına yorumlanır.

11- Rüyada Sarı Yılan Beslemek

Rüyada sarı yılan beslemek, çevresinde bulunan kötülüklerden kendini kurtararak, düzlüğe çıkacağına yorulur. Rüyada sarı yılan beslemenin yorumu, bazen iyi basen kötü düşman demektir. Korkularından emin olmaya yorulur. Korktuğu şeylerden güvende olduğunuz anlamına gelmektedir.

12- Bahçenin Sarı Yılanlarla Dolması

Bahçe ve bostanın sarı yılanlarla dolması, o bostandan meydana gelecek büyüme ve gelişmeye, nebatatın fazlalığına ve bereketine delalet eder.

13- Rüyada Sarı Yılan Öldürmek, Kovalamak, Boğuşmak, Görmek

Bazen sarı yılan öldürmek hastalıktan kurtulmaya işaret eder. Sarı yılan kovalamak ta düşmanı ve rakiplerinizi yenmeye işaret eder. Yine rüyada sarı yılanla dövüştüğünüzü ve onu alt ettiğinizi görmek; düşmana galip geleceğinize işaret eder.

Rüyada sarı yılan öldürmek, çevresinde bulunan beladan kendini kurtararak, düzlüğe çıkacağına yorulur. Rüyada sarı yılan görmenin yorumu, hasta bir düşman demektir. Zayıf bir düşmandan size gelecek olan sinsi kötülükler anlamına gelmektedir.

Bazen de sarı yılan öldürmek düşmanı alt edeceğinize işarettir.

14- Sarı Yılan Yakalamak

Herhangi bir zarar görmeden sarı bir yılan yakalamak; saygınlık kazanacağınıza, muradınıza ereceğinize ve arzu ettiğiniz şeyleri elde edeceğinize işarettir.