Rüyada Beyaz Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

373

Rüyada beyaz yılan görmek zayıf düşmana işaret etmektedir. Beyaz yılan öldürmekte huysuz birine galip gelmekte ifade edilmektedir. Kirmanî demiştir ki: Rüyada beyaz yılanı görüp bunu tuttuğunu ve bu yılana sahip olmak, yüksek mertebelere nailiyete işaret eder.

 

Bazı tabircilere 'yılanın beyazı, zayıf ve kuvvetsiz düşmandır' demektir. Kişinin rüyada boynuna bir yılanın dolanmış olduğunu görmesi, malının zekâtını vermediği anlamına gelebilir. Rüyada beyaz bir yılanın kendisine güzel söz söylediğini görmek, bir düşmandan erişecek hayır ve sevince delâlet eder.


1- Rüyada Beyaz Yılan Sokması Görmek

Rüyada beyaz yılan soktuğunu görmek, rüya sahibinin işlerinde dikkatli olmasına yasak olan şeylerden uzak durmasına işaret eder.

 

2- Rüyada beyaz yılandan korkmak

Rüyada beyaz yılandan konuştuğunu görmek, ayrılığın sona ermesine işarettir. Yine rüyada beyaz bir yılanın kendisine güzel söz söylemesi, hayır ve sevince işaret eder.


3- Rüyada Beyaz Yılan Konuşmak Görmek

Yine rüyada beyaz yılanın konuşmasını yada beyaz yılanla konuşmak görmek, dostlarla sohbete, anlayışa ve ibadet ehli kimselere uymaya tabir edilir.


4- Rüyada Beyaz yılan eti yemek

Rüyada beyaz yılan eti yemek, elinize geçecek mala işaret eder. Yine rüyada beyaz yılanın etini çiğ olarak yemek işte başarıya, kazanca ve düşmanın malından nasiplenmeye yorumlanır.

 

Cafer-i Sâdık (r.a) rüyada beyaz yılan görmek şu şekilde tabir etmiştir:

Saltanat

Gizli düşmanlık

Selamet,

Emirlik,

Devlet,

Zevce,

Evlat

Rüyada beyaz yılanın uçtuğunu görmek veya uçarak yüksek bir yere konduğunu görmek, gönül selametine işaret eder.


5- Rüyada beyaz yılan öldürmek

rüyada beyaz yılan öldürmek yada beyaz yılanlardan kaçmak, hayır ve nimete delâlet eder. Yine Rüyada bir beyaz yılan öldürmek, kötü ve huysuz birisine galip gelmeye işarettir.

Hasta birinin rüyada beyaz yılan öldürdüğünü görmesi, hastalıktan kurtulmaya yorumlanır.

 

Rüya sahibinin, kendisini zor durumlara sokan kişi ve olaylardan uzak duracağını ifade eder.

6- Rüyada beyaz yılan tutmak

Kirmani demiştir ki: Rüyada beyaz bir yılan tuttuğunu gören kişi, büyük bir mertebeye sahip olur.

Rüyada yakasında ve kolunda yada vücudunda korkmadığı beyaz ve küçük yılanın olduğunu görmesi, faydalı ve bereketli mal anlamına gelir.