"Özel okulların zam fırtınasından yetenekli öğrencileri koruyacak"

Özel okul ücretlerine yapılacak zam oranı belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl özel okulların zam yapacağı oranı açıkladı.

189

Buna göre özel okulların zam oranı yüzde 65 olarak belirlendi. Bilgi Koleji, özel okullarda artan fiyatlar karşısında yetenekli öğrencilerin eğitim süreçlerini desteklemek için yabancı dil bilgisinin yanında bilişim, sanat ve spor gibi alanlarda başarı gösterenlere burs imkanı sağlıyor. Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği (ÖZ-KUR-DER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Koleji Kurucusu Ahmet Çevik, Yetenekli öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak ve ailelerini artan fiyatlar karşısında rahata kavuşturmak için 7-8 Ocak tarihlerinde düzenleyeceğimiz Kabul ve Bursluluk Sınavı'nda yüzde 100'e varan burs olanağı sunuyoruz. dedi.

Özel okul ücretlerine yapılacak zam oranı geçtiğimiz gün açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl özel okulların zam oranının yüzde 65 olduğunu söyledi. İstanbul Ataşehir'de faaliyet gösteren Bilgi Koleji, öğrencilerin akademik başarısının yanı sıra İngilizce, sanat ve spor becerileri için de yüzde 100'e varan burs imkanı sunması ile zam oranına karşı yetenekli öğrencilere burs imkanı sağlaması ile dikkatleri üzerine çekti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği (ÖZ-KUR-DER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Koleji Kurucusu Ahmet Çevik, öğrencileri akademik bilginin yanında bireysel yetenekleri ile de değerlendirdiklerini söyledi. Çevik, yaptığı açıklamada, Öğrencilerin fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişiminde sanat ve sporla ilgilenmesinin olumlu etkisini her alanda hissediyoruz. Bilgi Koleji olarak a+5b Yeni Nesil Eğitim Modeli kapsamında öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal becerilerinin gelişmesi, kendilerini daha iyi tanımaları ve dünyayı keşfetmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizi yabancı dil bilgisinin yanında bilişim, spor, sanat yetenekleri ile burs kazandırarak destekliyoruz. dedi.

Veliler bu fırsatı iyi değerlendirmeli

Son dönemde özel okullar ile ilgili itibar zedeleyici fiyat artış haberlerinin gündemde olduğunu söyleyen Ahmet Çevik, Son zamanda her alanda yaşanan fiyat artışı özel okullar için de gündeme gelmekte. Veliler de haliyle endişe etmekte. Biz bu durum karşısında velilerimize destek olarak öğrencilerimize yeteneklerine göre yüzde 100'e varan bursluluk imkanı sunuyoruz. Veliler, öğrenciler için bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Bilgi Koleji olarak deneyimli eğitim kadromuzla başarılı öğrencilere her türlü desteği vermeye hazırız. diye konuştu.

Kabul ve Bursluluk Sınavı 7-8 Ocak'ta

a+5 b Eğitim Modeli ile akademik ve sosyal becerilerin gelişimine katkı sağlayan Bilgi Koleji, 7-8 Ocak 2023 tarihlerinde düzenlediği Kabul ve Bursluluk Sınavı ile 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıflar için yüzde 100'e varan eğitim bursu imkanı sağlayacak. Sınav, 7 Ocak Cumartesi ve 8 Ocak Pazar günü 11.30-14.30 saatlerinde iki seans olarak gerçekleşecek.Giriş: 05 Ocak 2023 | Güncelleme: 05 Ocak 2023 | Okunma: 189


Kaynak: Tuğba Biçer
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.