"İSGEDER'e Kadın Eli Değdi"

İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneği'nde bayrak değişimi yapıldı.

190

Pazar günü yapılan genel kurulda İSGEDER Başkanı Arif Dede görevi yönetim kurulu üyesi Asiye Kocademir'e devretti. İSGEDER Genel Başkanlığına seçilen Asiye Kocademir yaptığı açıklamada 2007 yılında kuruluşu dahil olmak üzere, önce gönüllü üyesi, daha sonra da genel sekteri olarak günümüze kadar heyecanla çalıştığım, İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneği (İSGEDER)'nin bugün Genel Başkanı olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Biz eğitimciler makamlar koltuklar için çalışmayız ancak, özellikle son zamanlarda ülkemizde ve dünyadaki kadın cinayetleri, kadına şiddet haberlerinden yorulduğumuz bu günlerde, bir kadın olarak da bu kadar değerli bir topluluğun bu göreve layık bulmasından ayrıca onur duydum. Elbette ki derneğimizin her üyesi ve yönetim kurulundaki her bir arkadaşımızın bu görevi layıkıyla yapacağına da bütün kalbimle inanıyorum. 

Bugüne kadar olduğu gibi, kuruluş amacına da uygun olarak, bundan sonraki çalışmalarımızda da özellikle, katılımcı, eğitimi ve sorunlarını merkezine koyan, hiyerarşiyi dışında tutan kolektif karar alma yetisine sahip olan bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Sivil toplum kuruluşu olarak Türk Milli Eğitim politikasında uyumlu olumlu ve ufuk açıcı katkılar sağlamak birincil amacımızdır. Amacımız sadece eleştirmek değil problemlerin çözümüne yönelik yapıcı öneriler üretmek faaliyetler yürütmektir. Problemlerin değil çözümün parçası olmaya devam edeceğiz dedi. Asiye Kocademir, Kurucu Başkan Demircan Yetgin ve görevi devraldığı başkan Arif Dede olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Arif Dede 2007 yılında kurduğumuz İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneğimiz (İSGEDER)'in kurucu üyesi olarak kuruluşundan itibaren 2014 yılına kadar yönetim kurulunda üye ve genel başkan yardımcısı olarak, 2014 yılından itibaren 4 dönem yaklaşık 9 yıl süre ile genel başkan olarak yürüttüğüm görevimden kendi isteğimle ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımın anlayışı ve kararı ile ayrılmış bulunmaktayım. 

Görevimiz sırasında ekibimizle birlikte herkesi kucaklayan hiç kimseyi ayrıştırmadan farklılıklarımızı zenginlik olarak değerlendirerek hizmet etme gayretinde olduk. Görevimiz süresince maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Kurucu Genel Başkanımız Demircan Yetkin başta olmak üzere yönetim organlarındaki arkadaşlarıma, üyelerimize, kendilerine hizmet etmekten onur duyduğum meslektaşlarıma, hemşerilerimize, Sivil Toplum kuruluşlarımıza, yerel ve ulusal yazılı ve görsel basınımıza çok teşekkür ediyorum. Geçmişte olduğu gibi derneğimizin kuruluş amaçları doğrultusunda faaliyetlerine derneğimizin bir üyesi olarak Allah'ın izniyle yaşadığım müddetçe katkı sunmaya hizmet etmeye devam edeceğim. Görevim süresince bilmeyerek üzdüğüm kırdığım meslektaşlarım, hemşerilerimiz, dostlarımız olduysa herkesten özür diliyorum. Sizlerde hakkım varsa helal ediyor, sizlerin de haklarınızı helal etmenizi diliyorum. Genel Başkanlık görevine getirilen Asiye Kocademir kardeşime başarılar diliyorum dedi.Giriş: 05 Ocak 2023 | Güncelleme: 05 Ocak 2023 | Okunma: 190


Kaynak: Asiye Koca Demir
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.