"Orman Yangınlarıyla Mücadele Webinarı Yapılacak"

Gümüşhane Üniversitesi Kürtün Meslek Yüksekokulu ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman Yangınlarıyla Mücadele başlıklı ortaklaşa bir webinar gerçekleştirilecek.

126

Moderatörlüğünü Kürtün MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı Öğretim Görevlisi Erdem Soylu'nun yapacağı programa İstanbul Orman Müdürlüğü Marmara Bölgesi Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü İkram Çelik ve Kürtün MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Engin Güvendi konuşmacı olarak katılacak.

29 Nisan 2021 tarihinde saat 15.00’te düzenlenecek programda Orman Yangını ve Etkileyenler Faktörler, Orman Yangını ve Isı Enerjisi, Söndürme Teknikleri ve Karşı Ateş, Bütünsel (Entegre) Yangın Yönetimi Nasıl Olmalıdır ve Orman Yangın Gönüllüsü gibi konular işlenecek. 

Alanında uzman kişilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecek programa katılmak isteyenler, Zoom uygulaması üzerinden aşağıdaki link ve şifreyle giriş yapabilirler. 

https://us04web.zoom.us/j/2390470317?pwd=TEcyYzJ6TnJ1ZUFESGowcEkxZXdZZz09

Her yıl çıkan orman yangınları sonucu önemli miktarda orman alanının zarar gördüğünü dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, düzenlenecek programın orman yangınları hakkında bilinçlenme ve önleme adına büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Rektör Zeybek açıklamasını şu şekilde sürdürdü: Orman ekosistemlerimizin şekillenmesinde etken olan faktörlerin en önemlilerinden birisi şüphesiz orman yangınlarıdır. Her yıl binlerce hektar verimli orman alanının tahrip olmasına, milyonlarca liralık yangınla savaş giderlerine, mal ve hatta bazen can kayıplarına yol açan bu yangınlar, ormana bağlı birçok değerden de mahrum kalmamıza da sebep olabilmektedir. Söz konusu etkinlikte verilecek eğitimlerin konuyla ilgili bir farkındalık yaratacağı kanaatindeyim. Alanında yetişmiş uzman kişilerin konuşmacı olarak katılacağı Orman Yangınlarıyla Mücadele adlı programın ormanlarımız ve geleceğimiz adına büyük bir öneme sahip olduğu görüşündeyim. Bu nedenle de programın düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Programa konuşmacı olarak katılacak olan Sayın İkram Çelik ve ayrıca kendisi de Orman Mühendisi olan Kürtün MYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Engin Güvendi'ye programa katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.Giriş: 28 Nisan 2021 | Güncelleme: 28 Nisan 2021 | Okunma: 126


Kaynak: gumushane.gen.tr
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.

Son 5 Yorum

Tüm Yorumlar

Yorum Ekle