"CHP'li Çiftçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı"

Cumhuriyet Özgürlüklerin Teminatıdır.

121

CHP Gümüşhane İl Başkanı Süleyman Çiftçi, egemenliğin kayıtsız, şartsız millete verildiği cumhuriyetin temel hak ve özgürlüklerin korunmasının, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olmanın teminatı olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Süleyman Çiftçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında bağımsızlık vurgusu yaptı. 23 Nisan 1920'de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin halkın esaretinin sonlandığı tarih olduğunu ifade eden Başkan Çiftçi, Cumhuriyet ile egemenlik kayıtsız şartsız millete verilmiştir. Cumhuriyet temel hak ve özgürlüklerin korunmasının, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olmanın teminatıdır dedi.

HER ÇOCUĞUN YÜZÜNÜN GÜLDÜĞÜ TÜRKİYE

Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye mücadelesini sürdüreceklerini ifade eden Başkan Çiftçi, şunları kaydetti: Her çocuğun yüzünün güldüğü Türkiye için adil, özgür, eşit Türkiye mücadelemiz sürecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren tüm şehit ve gazilerimizi saygı ile anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.Giriş: 21 Nisan 2024 | Güncelleme: 21 Nisan 2024 | Okunma: 121


Kaynak: CHP Bülteni
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.