"Nihat Öztürk'ten Şiir Kitabı, Aşk Üflendi Bedene"

1617

Şair ve Yazar Nihat Öztürk'ün Aşk Üflendi Bedene isimli ilk şiir kitabı İstanbul'da Dilkitap tarafından yayınlandı. Şiir yazmaya lise yıllarında başlayan Nihat Öztürk daha önce çeşitli sanat ve edebiyat dergileriyle bazı şiir antolojilerinde yayınlanan şiirlerini kitap haline getirdi.

Şiirin yanında yerel gazetelerde köşe yazıları ve bazı dergilerde kültür yazıları da yazan Nihat Öztürk 2016 yılından itibaren yeniden şiir yazmaya ağırlık vererek 2019 yılı sonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Halk Şairi belgesi aldı.

Yurt içinde yapılan şiir etkinliklerine de katılan Nihat Öztürk konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Şiire lise yıllarında başladım. Sonra gazete ve dergi yazılarına ağırlık verdim. Giresun Dergisinde Giresun'la ilgili dosya haberler yazdım ve yazmaya devam ediyorum. Yeşilgiresun Gazetesi ve Karadeniz Postası gazetelerinde köşe yazıları yazıyorum. Gönül Eri Dergisinde gezi ve kültür yazıları yazıyorum. 2016 yılında şiirle yollarımız yeniden kesişti. Bu yılbaşında, sahipleri Göreleli olan Dilkitap dan teklif gelince kitap yapmaya karar verdik. Şiir sever okuyucularımın değerlendirmelerini ve eleştirilerini bekliyorum dedi.
Giriş: 28 Haziran 2020 | Güncelleme: 28 Haziran 2020 | Okunma: 1617


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.