"Nazım Alpmana, Tirdef Özür Dileyeceksin Dedi"

963

Tirebolu Dernekler Federosyonu Komuoyuna sunduğu açıklamada şu sözlere yer verdi.

Kamuoyuna, 26.11.2020 Tarihinde, Birgün gazetesinde, Nazım ALPMAN imzalı çakıcılara ihtiyacımız var başlıklı yazıda, Giresun ve nerde olursa olsun Giresunluların kırmızı çizgisi olan milli kahramanımız TOPAL OSMAN AĞA hakkında, gerçekle bağdaşmayan beyanlar yer almış ve bu her Giresunlu tarafından çok şiddetli bir şekilde kınanmıştır. 

TOPAL OSMAN AĞA, Kurtuluş Savaşının başından sonuna kadar Giresunlu Gönüllülerden kurduğu 47. Alay ile büyük yararlılıklar göstermiş milli bir kahramandır. Topal Osman ve Giresunlu Gönüllerin vatan İçin gösterdikleri bu cansiparane mücadele, bir mafya hareketi değil, Topal Osma'da bir mafya lideri değildir. Her Giresunlunun 42. Ve 47. Gönüllü alayları övüncü ve gururdur. Tarihi bir belge ve bilgiye dayanmadan belirli dönemlerde gündeme getirilen bu  konu Giresunluları derinden üzmektedir. Bu konunun kökten çözümü İçin TBMM arşivinin açılması ve gerçeklerin ortaya  çıkarılması gerekmektedir. TBMM'deki Giresunlu Millletvekillerimizin bu konuda duyarlılık gösterip kamuoyunu rahatlatması gerekmektedir. Hem İade-i itibar ve her dönem aynı senaryoların yaşanmaması İçin Bu her Giresunlunun talebi ve beklentisidir. 

Topal Osman ve gönüllü silah arkadaşları bu vatanın mayası ve hamurudur. Küçük hesaplar büyük kahramanlıkları gölgeleyemez. TOPAL OSMAN AĞA hakkında gerçeği yansıtmayan Birgün Gazetesi ve köşe yazarı Nazım ALPMAN'ı şiddetle kınıyor, kendisini, özür dilemeye davet ediyoruz. Giriş: 30 Kasım 2020 | Güncelleme: 12 Mart 2021 | Okunma: 963


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.