"Mustafa Ayvat Kürtün Kaymakamlığına Atandı"

1703

Kürtün Kaymakamı Mehmet Göze Şırnak'ın Güçlükonak Kaymakamlığına atanırken Kürtün Kaymakamlığına 14 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Mersin'in Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat atandı.

Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat Kimdir

Aslen Konya-Taşkentli olan Mustafa AYVAT, 7 Nisan 1989 tarihinde Isparta'nın Yalvaç ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Yalvaç'ta, üniversite eğitimini Ankara'da Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Memuriyete, yaklaşık 2 yıl çalıştığı Adıyaman ili Kâhta ilçesi Vergi Dairesi Müdürlüğünde Gelir Uzman Yardımcısı olarak başladı. Akabinde 2013 yılının Mayıs ayında Maliye Bakanlığı'nın açmış olduğu sınavı kazanarak aynı yılın Aralık ayında Ankara Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığında Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak çalışmaya başladı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Afyonkarahisar Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Afyonkarahisar ilinde Valilik stajını, Ankara ilinde Mülkiye Teftiş stajını, İzmir–Kemalpaşa ve Kastamonu–Taşköprü ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını yaptı. Sırasıyla Ordu–Korgan, Afyonkarahisar–Bolvadin, Isparta–Gönen, Kastamonu–Ağlı, Giresun–Doğankent ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

2017 yılında Yurtdışı Stajı kapsamında İngiltere'nin Leicester şehrine gönderildi ve University of Leicester'da 8 ay süreyle yabancı dil eğitimi aldı. İngiltere-Londra Büyükelçiliği ve Londra Başkonsolosluğunda Büyükelçilik Stajı kapsamında çeşitli inceleme ve araştırmalarda bulundu. Yurt Dışı Staj Raporunu Birleşik Krallık Seçim Sistemi üzerine yaptı.Yerel Yönetimlerde Karar Alma Süreçlerine Katılım Mekanizmaları ve Etkinliği konulu Kaymakamlık Tezini hazırlayarak Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayıp Gülnar ilçesine kura ile atanmış, 14 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Gümüşhane'nin Kürtün ilçesine atanmıştır. Mustafa AYVAT iyi derecede İngilizce bilmektedir.Giriş: 14 July 2020 | Güncelleme: 14 July 2020 | Okunma: 1703


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.