"Kürtün Kaymakamı Okan DAĞLI'nın Ramazan Ayı Mesajı"

Gümüşhane ili Kürtün ilçesi Kaymakamı Okan DAĞLI, 11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

156

Dağlı Mesajında, 11 ayın sultanı olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında seçkin bir yeri vardır. Çünkü Mukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır.

Ramazan ayı, oruç ibadetinin yanı sıra yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı, inananların kendi içerisinde muhasebe yaptığı, nefsini terbiye ettiği ve sonunda da bayrama eriştiği önemli bir aydır. 

Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip yardımlaşma ve paylaşma konularındaki hassasiyet daha da artmaktadır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kürtünlü Hemşerilerimiz olmak üzere, tüm İslam âleminin Ramazan ayını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.Giriş: 10 Mart 2024 | Güncelleme: 10 Mart 2024 | Okunma: 156


Kaynak: Kürtün Kaymakamlığı
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.