"Kazancı Hep Birlikte Göreceğiz"

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek, Üniversitenin Kelkit ilçesine kazandırdığı ayrıcalıkları Ekonomik ve sosyal gelişim olarak yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

478

Gümüşhane Üniversitesi Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi, Kelkit Bölgesi'nin ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getirmek ve katkı yapmak amacıyla kurulan bir proje iken, Gümüşhane Üniversitesi rektörlerinin gözünde, son beş yıla kadar olmasa da olur mantığı ile kabul gören ve önü her daim kesilen, varlığı bir türlü kabul edilmeyen, üniversitenin sırtında kambur olarak görülen ve doğan vakfının sömürüldüğü bir yerleşkeydi.

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. ZEYBEK'İ ZİYARET ETTİK

Misyonuna uygun olarak kurulan ve 16 yılı geride bırakan üniversitemize bağlı yüksekokulumuz, bireylerin ve toplumun yararına yenilikler kazandırmak için evrensel değerleri benimseyen, entelektüel titizlikle çalışan Rektör Prof Dr. Zeybek'in gayretleri ile son beş yılda dizlerinin üzerine çökmüş vaziyetten, Ayaklarının üzerinde dik duracak hale getirildi.

Aydın Doğan Meslek yüksekokulunun yanında Sağlık Meslek yüksekokulu ve son olarak Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile bacasız fabrikanın dumanını tüttürmeye çalışan Rektör Zeybek, Kelkit ilçemizin fiziki yapısı ve gelişime açık olması bizlerin nazarında olumlu etkenler olmuştur. Çok yakın bir zamanda ilçedeki öğrenci sayısı hayal edilemeyecek bir konuma çıkacaktır. Dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Liyakati sebebi ile ikinci kez Rektörlük görevine layık görülen Prof. Dr. H.İbrahim Zeybek'e yeni görevinde başarılar dilerken, Kelkit ilçesine olan olumlu ve samimi bakışı nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.Giriş: 30 Mart 2021 | Güncelleme: 30 Mart 2021 | Okunma: 478


Kaynak: kelkitgundem.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.