"Güce'de Hastane Kapısındaki Yüksek Gerilim Direği Tehlike Saçıyor"

Güce İlçe Devlet Hastanesi bahçesine dikilen yüksek gerilim direği hastaneye gelen vatandaşları tedirgin ediyor.

145

2021 yılında Güce Devlet Hastanesi için yer tahsisi yapıldıktan sonra bu alana yüksek gerilim hattı çekildi. Hastane binası bahçesine dikilen yüksek gerilim direği hasta ve hasta yakınlarının tepkisine neden oluyor.

Vatandaşlar olası bir tel kopmasında veya dikilen eğri ince direğin kırılması durumunda insanların şifa bulmak için geldikleri hastanede ölümle karşı karşıya gelebileceklerini belirterek yetkililerin acilen çözüm bulmasını ifade ettiler.

Can Kaybı Olursa Kim Hesap Verecek

Hastane kapısında tehlike saçan bu direğin buradan kaldırılması için birilerinin ölmesinin mi gerektiğini belirten vatandaşlar, Bu yüksek gerilim direğinin buradan acilen kaldırılmasını istiyoruz. Hastaneye gelenler ve buradan geçen vatandaşlar için tehlike arz ediyor. Olası bir rüzgârda bu direk kırılarak bu teller hastaneye gelen vatandaşların üzerine düşse can kaybı yaşansa bunun hesabını kim verecek. Hastaneye geldiğimizde hastalıktan değil hastane bahçesine yüksek gerilim hattı için dikilen ince ağaç direkten korkuyoruz. Buradan bir kere daha yetkililere sesleniyoruz, patlamaya hazır bir bomba gibi hastane kapısında duran bu direğin can ve mal kaybı olmadan bir an önce buradan kaldırılmasını istiyoruz dediler.
Giriş: 23 Eylül 2023 | Güncelleme: 23 Eylül 2023 | Okunma: 145


Kaynak: Hayri BAHADIR
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.