"Güce Gürağaçlılar Geleneği Bozmadı"

Bursa Giresun Güce Gürağaç Köyü Derneği Geleneksel İftar daveti Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezinde kalabalık bir topluluk eşliğinde gerçekleştirildi.

107

Ramazan ayının manevi atmosferinde, birlik beraberlik duygularının perçinlendiği gecede, Güce Gürağaç köylüleri oruçlarını birlikte açtılar. İftar öncesi Turan Çam ve Adnan Şahin'in okumuş olduğu Kur'an tilaveti ile gönüllerimize tat kurdular. Dernek yöneticileri misafirlerini kapıda tek tek karşıladılar.

Dernek Başkanı Salim Erol birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında, Değerli Üyelerimiz kıymetli hemşerilerim saygı değer misafirlerimiz.Derneğimizin organize ettiği iftar yemeği programına şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım adına davetimize icabet ettiğinizden dolayı hepinize hoş geldiniz diyor, hepinizi saygı sevgi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Özellikle geleceğimizin teminatı olan kalpleri iyilikten başka bir şey düşünmeyen köyümüz için canlarını ortaya koyan işinde gücünde iyi niyetleriyle ve insanlıklarıyla göz dolduran köyümüzün derneğini yönetiminde yer alan tüm gençlerine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum dedi.

Genç yönetim kadrosu ile birlikte dernek olarak birçok etkinliğe imza attıklarını bundan sonrada gerek Gürağaç'da gerekse Bursa'da çeşitli faaliyetler yapacaklarını belirten Salim Erol, Unutmayalım ki, bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha çok güçlenebiliriz. Daha çok büyüyebiliriz kaliteli bir dernekçilik yapabiliriz.Bu duygularla sözlerime son verirken iftar soframıza katı sağlayan değerli hemşerilerimize ve sofralarımızı şenlendiren sizlere çok teşekkür ediyorum dedi.

Çok sayıda dernek üyesinin katıldığı iftar programına Ak Parti Bursa Milletvekili Osman Mestan, Ak Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Salih Bahadır, Ak Parti Osmangazi Teşkilat Başkanı Orhan Aydın ve başkan yardımcısı Turgut Yavuz Kurt,Ak Parti Osmangazi Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Murat Karakuş, Ak Parti Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Mehmet Bayram, Milliyetçi Hareket Partisi önceki dönem milletvekili adayı Korkut Aktaş, Yeniden Refah Partisi Osmangazi Belediye Başkan Adayı Yunus Koçak, Yeniden Refah Partisi Osmangazi Belediyesi Meclis Üyesi Adayı Mehmet Uyar, Rıdvan Gürol, Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi Belediyesi Meclis Üyesi Bülent Akça, Giresun Federasyonu Başkanı Üzeyir Aktaş, Güceliler Derneği Başkanı Mehmet Usta, Yağlıdereliler Derneği Başkanı Beşir Karadere, Güce İlit Köyü Derneği Başkanı Ümit Ok, Güce Gulparlılar Derneği Başkanı Ali İhsan Bahadır, Güce Sarıyar-Fırınlı Köyü Derneği Başkanı Turan Himmet, Güce Kuluncaklıklar Derneği Başkanı Ekrem Akgün, Espiye Avluca Köyü Derneği Başkanı H.Eyüp Aktaş, Doğankent Söğütağzı Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Bayram, Güce Gürağaç Köyü Muhtarı ve Muhtar Adayı Mehmet Bal, Gürağaç Köyü Muhtar Adayları Nuri Çam, Mustafa Akbaş, Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı ve Muhtar Adayı Naci Özbay, Adnan Menderes Mahallesi Muhtar Adayı Hikmet Yaldız, Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi Muhtar Adayı Ayşe Aktaş katıldı.
Giriş: 19 Mart 2024 | Güncelleme: 19 Mart 2024 | Okunma: 107


Kaynak: Giresun Havadis
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.